XVII Światowe spotkanie z kulturą romską w Poznaniu

Barwne stroje i żywiołowa muzyka pojawią się na Wolnym Dziedzińcu urzędu miasta w najbliższą niedzielę - nadchodzi XVII Światowe spotkanie z kulturą romską. To idealna okazja, aby spędzić dzień w wyjątkowej atmosferze i lepiej poznać tę grupę etniczną.  

Na zdjęciu tańcząca artystka romska w czerwonej sukni - grafika artykułu
Spotkanie organizowane jest między innymi przez fundację Bahtałe Roma

8 października od godziny 12.00 trwać będzie XVII Światowe spotkanie z kulturą romską. Wydarzenie rozpocznie się warsztatami wokalnymi dla początkujących, poprowadzą je Jessica i Eugeniusz Merstein. Następnie o godzinie 13.00 odbędą się zajęcia taneczne z Hanką Krajnik. 

W ramach wydarzenia zaplanowano liczne koncerty, na scenie pojawią się między innymi: "Jessica & Sorba", "Sara Czureja Band" i "Loli Phabaj/ Czerwone Jabłuszko". Wśród występów zaplanowano również pokaz duetu tanecznego "Jeg, duj, Roma". O godzinie 17.00 odbędzie się koncert finałowy. W trakcie wydarzenia dostępna będzie wystawa plastyczna prezentująca dorobek romskich artystów. Poza tym przygotowano również animacje dla dzieci i młodzieży. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. 

Światowe spotkanie z kulturą romską to cykliczne wydarzenie mające na celu wspieranie rozwoju artystycznego oraz promocję twórców i artystów. Organizowane jest między innymi przez fundację Bahtałe Roma - Szczęśliwi Cyganie. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

MG