Zapraszamy na "Kejtrową majówkę" - sobota, 23 maja

W sobotę, 23 maja, zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników psów na "Kejtrową majówkę". Dla uczestników pikniku w parku Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich, od godz. 10.00 do 18.00, Urząd Miasta Poznania przygotował wiele atrakcji. Będzie to pierwsza z cyklu imprez promujących Program Miejski "Kejter też poznaniak"!

plakat - grafika artykułu
plakat

W programie majówki m.in.:

  • bezpłatne czipowanie wszystkich chętnych czworonogów z Poznania

Zabieg ten polega na bezbolesnym wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona całkowicie bezpłatna. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy, 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika. Urządzenia te zawierać będą takie dane, jak: rasa i maść psa, imię i wiek oraz dane personalne jego właściciela. Do wykonania zabiegu potrzebne są: dowód tożsamości właściciela (ze zdjęciem) oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

  • porady weterynaryjne i hodowlane

Lekarze weterynarii ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu oraz hodowcy ze Związku Kynologicznego będą udzielać rad i wskazówek, jak najlepiej opiekować się swoim pupilem.

  • pokazy tresury i umiejętności psów pracujących

Pokazy psów policyjnych i strażackich, psów asystujących oraz wykorzystywanych w dogoterapii, a także pokaz psów startujących na zawodach Agility - profesjonalny tor przeszkód oraz na zawodach Obiedience - pokaz posłuszeństwa.

  • wiele konkursów i zabaw dla dzieci

Partnerami akcji i współorganizatorami Kejtrowej Majówki są: Fundacja Mały Piesek Zuzi, Akademia Psa Pracującego, Stowarzyszenie Czysty Świat.

Program Miejski "Kejter też poznaniak" promuje akcję bezpłatnego czipowania wszystkich poznańskich psów. W ten sposób po raz pierwszy stworzymy w Poznaniu jednolitą bazę danych, pozwalającą określić, ile jest psów w naszym mieście. Z doświadczeń innych aglomeracji, na terenie których wprowadzono czipowanie psów, wynika, że drastycznie zmalała tam liczba bezpańskich i porzuconych zwierząt.

Celem kampanii jest również zwiększenie świadomości mieszkańców Poznania i przekonanie ich o konieczności sprzątania po swoich pupilach. Jednocześnie edukacyjny charakter kampanii, skierowanej także do najmłodszych, ma zachęcić poznaniaków do wypracowania nowych standardów.

Czip - paszport Twojego psa!

Wiemy jak zminimalizować stres Twojego psa w chwili, gdy się zagubi. Wystarczy trwający sekundę odczyt danych z identyfikatora i Twój zaginiony pies bezpiecznie wróci do domu.

Sam po sobie nie posprzątam!

Chcemy widzieć w Poznaniu zadowolonych właścicieli radosnych psów, a wszystkich pozostałych poznaniaków cieszących się miastem wolnym od psich nieczystości!

Załączniki