ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ROŚLIN OZDOBNYCH

Zapraszamy w sobotę i niedzielę (8 i 9 maja br.) na kiermasz roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalistycznej literatury. Od godz. 10.00 do 17.00 na placu Wolności poznaniacy będą mogli zaopatrzyć się w rośliny ozdobne, a także uzyskać porady od fachowców dotyczące właściwego doboru roślin oraz ich pielęgnacji. Urząd Miasta Poznania organizuje kiermasz między innymi z myślą o uczestnikach XI edycji konkursu ZIELONY POZNAŃ.

Balkony jak małe ogródki - grafika artykułu
Balkony jak małe ogródki

Podczas kiermaszu producenci zaproponują po cenach promocyjnych bardzo bogaty materiał roślinny do ogródków przydomowych, na balkony i tarasy. W ofercie znajdą się także drzewa i krzewy jagodowe, sadzonki poziomek oraz truskawek pnących i powtarzających, byliny skalne, wodne i rabatowe. W sprzedaży będą rozsady warzyw, podłoże kwiatowe i nawozy, ceramika ogrodowa oraz narzędzia i środki ochrony roślin.
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu przedstawi oferty sprzedaży działek oraz fachowe publikacje dla działkowców, a Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna oferty letniego wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych. Porad z zakresu doboru roślin ozdobnych i metod ich uprawy udzielać będą specjaliści z Katedry Roślin Ozdobnych Akademii Rolniczej i Ogrodu Botanicznego. Na stoisku Okręgowej Spółki Pszczelarskiej będzie można kupić produkty pszczele.
Imprezę uatrakcyjnią wyroby rzemieślników. Przedstawią oni m.in.artykuły z drewna, skóry, wikliny, metalu i ceramiki.
Na kiermaszu będzie można także zapoznać się z regulaminem konkursu ,,Zielony Poznań" oraz zgłosić swój udział. Konkurs "Zielony Poznań" cieszy się dużą popularnością wśród poznaniaków. Każdego roku, na zaproszenie Prezydenta Poznania, mieszkańcy, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze wszystkich sektorów zgłaszają coraz więcej obiektów zielonych.
Podczas XI edycji obiekty konkursowe oceniane będą w pięciu kategoriach:
a) zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i zielone podwórka,
b) balkony, tarasy, loggie i okna,
c) ogrody przydomowe,
d) działki na terenach pracowniczych ogrodów działkowych,
e) pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego roku, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych ogólnie dostępnych na terenach wcześniej nie zagospodarowanych.
Zwycięzcę konkursu Prezydent Miasta uhonoruje nagrodą pieniężną (1000 zł), laureaci II i II miejsca otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu otrzyma list gratulacyjny, zaś laureaci etapu osiedlowego również nagrody rzeczowe. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w listopadzie.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 20 czerwca 2004 roku. Wypełnione karty można składać w siedzibach rad osiedli, Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej UM (ul. Zagórze 15) oraz w siedzibach Zarządów Pracowniczych Ogrodów Działkowych.

Załączniki

sieci społecznościowe