Zbliża się Poznański Bieg Otwarcia Igrzysk

Już w piątek, 23 lipca inauguracja Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To wielkie święto sportu w stolicy Wielkopolski będzie można uczcić biegową rywalizacją na malowniczej trasie wokół jeziora Rusałka. Wciąż można się zapisywać.

Boisko do piłki nożnej i lekkoatletyki z lotu ptaka. - grafika artykułu
Start i metę imprezy zlokalizowano na Stadionie POSiR Golęcin, fot. POSiR.

W ramach pierwszej edycji Poznańskiego Biegu Otwarcia Igrzysk odbędą się zarówno konkurencje dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wszyscy uczestnicy po ukończeniu biegu otrzymają unikatowy medal nawiązujący do symboliki olimpijskiej. Start i metę zlokalizowano na Stadionie POSiR Golęcin.

Zawody odbędą się na dystansach nawiązujących do nazw, miar i dat związanych z igrzyskami olimpijskimi.

  • Dorośli pobiegną na dystansie "Dolichos" - 4624,08 m. To 24 długości stadionu olimpijskiego. Początek o godz. 20:00. Start i meta biegu znajdują się na Stadionie POSiR Golęcin. Uczestnicy pokonają jedno okrążenie dookoła jeziora Rusałka. Limit: 250 osób.

W kategorii dzieci i młodzieży uczestnicy wystartują na następujących dystansach:

  • "Dromos" - 192,67 m - długość stadionu olimpijskiego; dziewczynki i chłopcy w wieku 3-5 lat (roczniki 2018-2016),
  • "Leonidas" - 393 m - ostatni rok rozgrywania starożytnych igrzysk olimpijskich; dziewczynki i chłopcy w wieku 6-7 lat (roczniki 2015-2014),
  • "Hoplites" - 520 m - długość biegu w wyposażeniu wojennym; dziewczynki i chłopcy w wieku 8-9 lat (roczniki 2013-2012),
  • "Olimpia" - 776 m - data pierwszych starożytnych igrzysk olimpijskich; dziewczynki i chłopcy w wieku 10-12 lat (roczniki 2011-2009),
  • "Tokio" - 2021 m - dziewczynki i chłopcy w wieku 13-15 lat (roczniki 2008-2006).

Rywalizacja dzieci rozegrana zostanie w godzinach 17:00-19:30, w seriach z podziałem na płeć i wiek. Pierwsze startują dzieci najmłodsze. Limit uczestników - 25 osób w jednej serii (łącznie 250 uczestników).

Wydarzenie będzie miało charakter rodzinnego pikniku, której celem opróćz uczczenie otwarcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest także popularyzacja biegania oraz promocja Poznania jako miasta sportu.

Jak się zapisać? 

Opłata startowa wynosi 50 zł dla biegu na 5 km i 20 zł dla dystansów dla dzieci. Rejestracja uczestników jest prowadzona do środy, 21 lipca na stronie organizatora. Po tym terminie zapisy będą możliwe stacjonarnie w dniu zawodów. 

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, odlewany medal na mecie po ukończeniu biegu, butelkę wody mineralnej na mecie i posiłek regeneracyjny. Dzieci dodatkowo bilety na mecz KKS Lech Poznań.

Jak zapowiadają organizatorzy na uczestników oprócz medali czekają również nagrody. Wydarzenie można śledzić na Facebooku

Honorowy patronat nad biegiem objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Polski Komitet Olimpijski.

WS/JZ

sieci społecznościowe