Zbliżają się Poznańskie Dni Rodziny [AKTUALIZACJA]

Koncerty, spektakle, webinary, warsztaty - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku podczas dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia odbywać się będą online oraz w formie spotkań na żywo, z zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń. Inauguracja imprezy już 15 maja.

Grafika. Na zielonym tle biały napis "Poznańskie Dni Rodziny". Po lewej zdjęcie aktorów stojących na scenie. - grafika artykułu
Poznańskie Dni Rodziny potrwają od 15 maja do 1 czerwca.

- Już po raz dziewiąty świętujemy Dni Rodziny w Poznaniu. Jak co roku przygotowaliśmy szeroką ofertę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na sporo atrakcji mogą liczyć zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice czy dziadkowie. Mam nadzieję, że tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny będą okazją do wspólnego, aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Na mieszkańców czekają ponad dwa tygodnie wypełnione wydarzeniami edukacyjnymi, kulturalnymi, sportowymi i rekreacyjnymi organizowanymi wspólnie przez Miasto, poznańskie organizacje pozarządowe i firmy.

- Jako władzom miasta zależy nam na wspieraniu i promowaniu życia rodzinnego. W tej chwili w programie mamy zaplanowanych ponad 120 wydarzeń. Na tym jednak nie koniec, cały czas pracujemy nad kolejnymi atrakcjami - dodaje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Rozpoczniemy 15 maja o godz. 17:30 transmisją online z uroczystej inauguracji, podczas której przedstawione zostaną wybrane wydarzenia z programu tegorocznej edycji. Będzie to także okazja do zobaczenia, jak wyglądały Poznańskie Dni Rodziny w ubiegłych latach. Na zakończenie części oficjalnej zaprosimy całe rodziny na spektakl "Misja Poznań - gdzie są koziołki?" w wykonaniu aktorów Teatru Animacji - zaznacza.  

Spektakl będzie transmitowany na kanale YouTube Miasta Poznania.

25 maja, Miasto we współpracy z prelegentkami z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren oraz Zakładu Psychologii Rozwoju Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu przeprowadzi webinarium dla rodziców pod tytułem "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii". W jego trakcie porozmawiamy o tym, co się dzieje w rodzinach podczas pandemii. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: projekt_dzieci@um.poznan.pl do dnia do 23 maja. W odpowiedzi przesłany zostanie link do spotkania.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą się 1 czerwca.

To tylko niektóre atrakcje z bogatego programu dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. Szczegółowe kalendarium będzie dostępne już niebawem na stronie poznan.pl

Wydarzenie można także śledzić na Facebooku.

JZ