"Zdrowa Aorta" - bezpłatne badania

We sobotę, 13 listopada, w Centrum Medycznym Arterieart w Poznaniu odbędzie się bezpłatne badanie przesiewowe USG aorty brzusznej. To propozycja dla mężczyzn z Wielkopolski, którzy mają 50-69 lat. Wczesna diagnoza może uchronić przed tętniakiem i uratować życie. 

Plakat programu złożony z dwóch części: po lewej zdjęcie dłoni trzymającej głowicę USG, po prawej informacje na temat programu - grafika artykułu
Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim

Badania będą odbywały się cyklicznie w całym województwie wielkopolskim w wyznaczonych terminach. W Poznaniu kolejna okazja, by je wykonać, będzie 13 i 23 listopada

USG jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie trzeba za nie płacić, ponieważ finansowane jest z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. Niepotrzebne jest również skierowania od lekarza - wystarczy zapisać się pod numerem telefonu: tel. 503 075 095 lub mailowo: zdrowaaorta@arterieart.com, a następnie przyjść do Centrum Medycznego Arterieart przy ul. ul. Rakoniewickiej 23A. Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim.

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? Aby uchronić się przed jej tętniakiem - czyli sytuacją gdy aorta ma więcej niż 3 cm średnicy. U większości osób nie daje on żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG pozwala szybko wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała. 

Pęknięty tętniak stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

AW

sieci społecznościowe