Złote gody w UMP

28 par zostało odznaczonych w poniedziałek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyjątkowe wyróżnienia wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, życząc jubilatom kolejnych wspólnych lat.

Złote gody w UMP - grafika artykułu
Złote gody w UMP

Dla par i ich rodzin był to wzruszający moment. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie są uhonorowaniem wieloletniego związku. Otrzymują je małżeństwa z 50-letnim stażem.

- To wielka radość, gdy widzi się młodą parę, która idzie zawrzeć związek małżeński do kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Dla mnie jednak dużo piękniejszym widokiem jest zobaczyć parę, która ma za sobą lata doświadczenia, a już czymś zupełnie wyjątkowym jest spotkać ludzi, którzy są ze sobą 50 lat i więcej. To piękny przykład, który dają państwo nie tylko swoim najbliższym - dzieciom czy rodzinie, ale każdemu, kogo spotykacie na swojej drodze. Z całego serca państwu gratuluje i życzę kolejnych lat spędzonych razem - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i dodał: - Nie wiem jaką pogodę mieli państwo w dniu ślubu, ale dzisiaj jest pięknie i takiej właśnie pogody życzę państwu na najbliższe lata.

Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz medalu otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło również wspólnego toastu i tortu.
JZ

sieci społecznościowe