Zmiana organizacji ruchu na remontowanym wiadukcie

18 stycznia rozpocznie się kolejny etap remontu wiaduktu PST Szymanowskiego. Zmieni się organizacja ruchu. Roboty budowlane zakończą się we września tego roku.

Zmiana organizacji ruchu na remontowanym wiadukcie PST Szymanowskiego - grafika artykułu
Zmiana organizacji ruchu na remontowanym wiadukcie PST Szymanowskiego

Zmiany organizacji ruchu wprowadzane będą w nocy z piątku na sobotę (17/18 stycznia) - na samym wiadukcie, jak i dojeździe do skrzyżowania ulic: Opieńskiego, Szeligowskiego i Szymanowskiego. Natomiast w noce z poniedziałku na wtorek 13/14 oraz 20/21 stycznia zaplanowano prace, które mogą wiązać się z dodatkowym hałasem.

FILM

Zmiana organizacji ruchu dotyczy północnej nitki wiaduktu, czyli tej od strony dworca na os. Sobieskiego. Zamknięte zostaną na niej dwa pasy do jazdy na wprost, a cały ruch zostanie poprowadzony jednym pasem dla autobusów (tu położona została eksperymentalnie wytrzymała nawierzchnia typu Densiphalt). Tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku ul. Stróżyńskiego pozostaje w swojej lokalizacji.

Nowa tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od soboty 18 stycznia od ok. godziny ósmej rano i potrwa do połowy kwietnia tego roku. Najbliższy weekend będzie tzw. okresem przejściowym, by kierowcy mogli zaznajomić się z wprowadzonymi zmianami. Prace związane z kolejnym etapem remontu wiaduktu rozpoczną się w poniedziałek 20 stycznia (demontaż kapy międzyjezdniowej, frezowanie nawierzchni, konieczne rozbiórki).

Kierowcy mogą ominąć teren budowy wybierając alternatywne drogi przez ulice: Stróżyńskiego, Kurpińskiego lub Szeligowskiego.

W porze nocnej (tj. w godz. 0:00 - 4:00) w terminie 13/14 stycznia oraz 20/21 stycznia prowadzone będą prace, które wymagają wyłączenia napięcia w sieci trakcji tramwajowej PST. Dzięki wykonaniu koniecznych robót w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy nie kursują tramwaje, nie będzie potrzeby wstrzymywania ruchu na tej ważnej trasie. Prace mogą jednak wiązać się z dodatkowym hałasem w rejonie PST Szymanowskiego.

Wykonawca zdając sobie sprawę z uciążliwości wynikających z ostatniego etapu robót, starał się je zminimalizować. Oddano przed świętami do użytku nowe schody, wydłużono peron tymczasowego przystanku autobusowego dla zminimalizowania możliwości powstawania zatorów,  czy prowadzono roboty w porach nocnych.

Planowany termin zakończenia wszystkich robót budowlanych na wiadukcie to wrzesień tego roku.

PIM

sieci społecznościowe