Zmiany na Górze i Za Bramką

W ostatnim tygodniu zmieniła się organizacja ruchu na niektórych ulicach wokół Starego Rynku. Dzięki temu łatwiejszy jest, między innymi, dojazd do parkingu przy ul. Za Bramką.

Zmiana organizacji ruchu na ulicach Za Bramką i Wszystkich Świętych
Zmiana organizacji ruchu na ulicach Za Bramką i Wszystkich Świętych

W czwartek, 13 lipca, zmienił się kierunek ruchu na ul. Zamkowej i Górze Przemysła. Kierowcy mogą wjeżdżać tylko od strony ul. 23 Lutego, a po dojechaniu do Franciszkańskiej skręcić w lewo i przez Sierocą oraz Kozią dojechać do ul. Szkolnej. 

Ponadto, od soboty, 15 lipca, za sprawą zmiany organizacji ruchu, łatwiej wjechać i wyjechać z parkingu Za Bramką. Ulicą tą nadal można poruszać się od strony pl. Bernardyńskiego, ale tylko do ul. Wszystkich Świętych, gdzie obowiązuje nakaz skrętu w prawo. Nowością jest możliwość wjazdu w ul. Za Bramką od strony pl. Kolegiackiego z nakazem skrętu w lewo we Wszystkich Świętych. Sama ul. Wszystkich Świętych staje się dwukierunkowa.

- Dzięki tym zmianom szybciej można dojechać do parkingu wielopoziomowego od ul. Mostowej. Jednocześnie, by zapewnić większe bezpieczeństwo, włączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary i Wszystkich Świętych - informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. 

Wprowadzono również zmianę kierunków ruchu na ul. Koziej na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Klasztornej. Wjazd w ul. Kozią, tak jak do tej pory, możliwy jest od ul. Murnej lub Sierocej. Dalej można skręcić w prawo w ul. Szkolną lub kontynuować jazdę do ul. Klasztornej. Ulica Kozia jest jednokierunkowa, nie ma zatem możliwości wjazdu od strony ul. Klasztornej lub Ślusarskiej.

Zmiany na ulicach wokół Starego Rynku mają na celu poprawę bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu w tym miejscu.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe