Zmiany organizacji ruchu na rondzie Rataje i św. Wawrzyńca

Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu. Tego dnia układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni jezdni na zachodniej części ronda. W piątek (26 listopada) drogowcy będą również prowadzić prace na skrzyżowaniu ulic św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego. 

Galeria zdjęć z przebudowy ronda Rataje - grafika artykułu
Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu fot. PIm

Podczas robót wjazdy na rondo Rataje od strony centrum miasta (mostu Królowej Jadwigi) i od ul. Jana Pawła II zostaną zawężone do jednego pasa. Jednocześnie informujemy, że może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna. W celu zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców, prace rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym. Szacuje się, że utrudnienia będą obowiązywały od godz. 9:00 do 15:00.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac, a w razie możliwości korzystanie z alternatywnych tras omijających rondo Rataje.

W piątek (26 listopada) drogowcy będą usuwać krawężniki i wymieniać nawierzchnię bitumiczną na przejeździe rowerowym prowadzącym przez wyspę rozdziału ul. św. Wawrzyńca, położoną po zachodniej (prowadzącej w kierunku ul. Dąbrowskiego) stronie ul. Żeromskiego.  

W związku z zaplanowanymi robotami na ul. św. Wawrzyńca, w piątek, 26 listopada, od 8.00 do 14.00 zamknięty będzie skrajny, pas służący do skrętu w ul. Niestachowską. Do dyspozycji kierowców będą w tym czasie dwa pozostałe pasy do skrętu w lewo.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM

sieci społecznościowe