Zmiany organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej [AKTUALIZACJA]

Wykonawca inwestycji polegającej na budowie węzła przesiadkowego Grunwaldzka przygotowuje się do prac, które wiążą się z kolejnymi zmianami organizacji ruchu.

Grafika: mapka z zapowiadaną organizacją ruchu - grafika artykułu
W weekend nie będzie konieczności wprowadzenia całodniowego ruchu wahadłowego przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Piwoniowej

AKTUALIZACJA 17.05.2022 r.

W związku z przyspieszeniem realizacji robót w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i ul. Twardogórskiej, w środę 18 maja nie będzie konieczności zajęcia części pasa ruchu na ul. Twardogórskiej i tego dnia nie przewiduje się tam ręcznego kierowania. Ponadto w najbliższym czasie odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni w miejscach, w których w ostatnich dniach prowadzone były prace związane z przebudową sieci uzbrojenia podziemnego. O szczegółach poinformujemy w kolejnym komunikacie.

_________________________________________________

Prace w ostatnim czasie skupiają się głównie na przebudowie sieci uzbrojenia podziemnego. Wymagają wyłączania z ruchu fragmentów jezdni dróg na granicy Poznania i Plewisk. W dniach 16-18 maja roboty te będą realizowane na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Twardogórskiej, gdzie przewidziany jest ruch wahadłowy kierowany ręcznie.

Nie będzie natomiast konieczności wprowadzenia całodniowego ruchu wahadłowego przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Piwoniowej, co było zapowiadane na 14 i 15 maja (sobota i niedziela). Wykonawca zrealizował planowane prace szybciej i tylko 14 maja może potrzebować wyłączenia fragmentu jezdni, ale na krótki czas.

W poniedziałek i wtorek (16-17 maja) prowadzone będą dalsze roboty związane z przebudową sieci uzbrojenia podziemnego, tym razem w zakresie sieci teletechnicznej i wodociągowej przy skrzyżowaniu ul. Twardogórskiej i Grunwaldzkiej. Nieprzejezdny będzie wschodni fragment skrzyżowania od ul. Twardogórskiej. W tym czasie przewidziany jest ruch wahadłowy kierowany ręcznie. 

https://www.youtube.com/watch?v=4EcGKRsNLVg

18 maja prace będą kontynuowane w rejonie tego skrzyżowania, ale ręczne sterowanie ruchem przewidziane jest już tylko dla przejeżdżających ul. Twardogórską. We wszystkie trzy dni, tzn. 16-18 maja, zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od godz. 5 rano i trwać przez cały dzień do zakończenia prac.

https://www.youtube.com/watch?v=n5QxdkvFSOs

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM/AW

sieci społecznościowe