Zmiany w komunikacji tramwajowej na Głogowskiej

Od soboty, 14 maja przez około dwa tygodnie będą prowadzone prace torowe na ulicy Głogowskiej przy zajezdni tramwajowej MPK Poznań. Od ulicy Hetmańskiej do pętli Górczyn nie będą kursowały tramwaje. Komunikację zapewni autobus zastępczy T5. Tramwaje nr 5, 8 i 14 pojadą zmienionymi trasami.

Tramwaj linii nr 8 na ul. Mielżyńskiego - grafika artykułu
Od 14 maja na około 2 tygodnie nastąpią zmiany w komunikacji tramwajowej na ul. Głogowskiej - od ul. Hetmańskiej do pętli Górczyn fot. ZT<

Torowisko wraz z rozjazdem umożliwiającym wjazd (i wyjazd) tramwajów do zajezdni są mocno wyeksploatowane i konieczny jest remont. Prace uniemożliwią przejazd tramwajów od skrzyżowania ulicy Głogowskiej z Hetmańską do pętli na Górczynie. Dlatego podczas prowadzenia prac uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza T5 na trasie z Górczyna do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska.

Ze względu na remont przejazdów przez torowisko tramwajowe przy zajezdni tramwajowej na ul. Głogowskiej, wygrodzony zostanie lewy pas jezdni w kierunku centrum. W tym czasie na odcinku od ul. Hetmańskiej do pętli na Górczynie kursować będą autobusy "za tramwaj". Nie przewiduje się utrudnień ruchu pieszego i rowerowego. Prędkość maksymalna pojazdów w miejscu prac będzie obniżona do 30 km/h.

Ponadto w tym samym terminie, w związku z budową przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, w godzinach nocnych wygradzany będzie fragment jezdni w torowisku tramwajowym przy ul. Głogowskiej 34. Zawężony miejscowo będzie chodnik w rejonie prac i wygrodzone czasowo miejsce postojowe po zachodniej stronie ulicy. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy, natomiast prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km/h.

Linia nr T5

GÓRCZYN PKM - Zgoda - Ściegiennego - Głogowska - Winklera - Kasprzaka - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót: GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Głogowska - Ściegiennego - Zgoda - GÓRCZYN PKM

Kursy będą się odbywały co 5 minut w godzinach szczytu w dni robocze oraz co 7,5 minuty we wszystkich pozostałych porach tygodnia.

Zmienione zostaną także trasy linii tramwajowych nr 5, 8 i 14.

Tramwaje linii nr 5 będą dojeżdżać do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska a dalej pojadą przez ulicę Hetmańską, Reymonta, Grunwaldzką i Roosevelta do Matyi i z powrotem stałą trasą.

UNII LUBELSKIEJ - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka - Kórnicka - Mostowa - Dowbora-Muśnickiego - Lewandowskiej - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Matyi - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót:

GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Roosevelta - Matyi - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Lewandowskiej - Dowbora-Muśnickiego - Kórnicka - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - UNII LUBELSKIEJ

Linia na 8 z ulicy Roosevelta skręci w Bukowską i następnie przez Grunwaldzką, Reymonta i Hetmańską dotrze do skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z Głogowską. Następnie przez Głogowską pojedzie stałym fragmentem trasy.

MIŁOSTOWO - Warszawska - Estkowskiego - Małe Garbary - 23 Lutego - Mielżyńskiego - Fredry - Roosevelta - Grunwaldzka - Reymonta - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

powrót:

GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Głogowska - Roosevelta - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - Małe Garbary - Estkowskiego - Warszawska - MIŁOSTOWO

Natomiast "czternastka" kursująca z Piątkowa na węźle Głogowska/Hetmańska skręci na ulicę Hetmańską i dalej przez 28 Czerwca 1956r. pojedzie na pętlę Dębiec PKM.

OS. SOBIESKIEGO - PST - Zachodnia - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC PKM

Podczas prac będą czynne przystanki tramwajowe Głogowska/Hetmańska położone po zachodniej stronie skrzyżowania dla wszystkich kursów tramwajów linii numer 1, 5, 7 i 8.  

Po zakończeniu remontu na ul. Głogowskiej, od początku czerwca będą prowadzone prace torowe na na ulicy Dąbrowskiego, pomiędzy rynkiem Jeżyckim i skrzyżowaniem z ulicą Żeromskiego. Szczegóły dotyczące zmian w sieci tramwajowej będą publikowane z wyprzedzeniem.

ZTM

sieci społecznościowe