Zmiany w organizacji ruchu 28 czerwca [Aktualizacja I]

W związku z obchodami 60 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku we wtorek, 28 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą niektórych ulic w Śródmieściu, na Jeżycach i Wildzie.

Zmiany w orgnaizacji ruchu - grafika artykułu
Zmiany w orgnaizacji ruchu

ulica 28 Czerwca 1956 roku

W godzinach od 6:00 do 6:30 oraz od 14:15 do 15:00 ulica 28 Czerwca 1956 roku zostanie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach na odcinku od ulicy Hetmańskiej do ulicy Wspólnej. Objazd został wyznaczony ulicami: Hetmańską, Dolna Wilda i Wspólną.

ulica Kochanowskiego oraz ulica Krasińskiego na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Kochanowskiego

W godzinach od 10:00 do 13:00 zostanie wyłączona z ruchu ulica Kochanowskiego oraz fragment ulicy Krasińskiego na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Kochanowskiego. W dniu 28 czerwca będzie tu obowiązywać zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24 informującą o odholowaniu pojazdów na koszt właściciela.

aleja Niepodległości

W godzinach od 18:30 do 20.30, aleja Niepodległości na odcinku od ulicy Libelta do ulicy Święty Marcin zostanie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach.

ulica Św. Marcin i Wieniawskiego

W godzinach od ok. 20:30 do 24:00, zostanie zawężona do jednego pasa ul. Św. Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Wieniawskiego. Wyłączony z ruchu zostanie też środkowy pas ruchu ul. Św. Marcin na wysokości CK Zamek, a ruch na wprost odbywać się będzie lewym pasem (obecnie wygrodzonym).
W przypadku licznego udziału publiczności możliwe jest całkowite zamknięcie ul. Św. Marcin na pasach przyległych do pl. Mickiewicza oraz przyległego pasa jezdni al. Niepodległości.
Ponadto, w dniu 28 czerwca 2016 r. na odcinku ulicy Wieniawskiego od ul. Św. Marcin do ul. Fredry na wniosek Policji obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.
Nie przewiduje się wyłączania sygnalizacji świetlnej. Ruch pojazdów komunikacji miejskiej nadzorować będą służby Policji i MPK.
Na wniosek Policji mogą zostać wprowadzone inne zmiany w organizacji ruchu.

ulica Gajowa

po zachodniej stronie ulicy, w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej do dawnej zajezdni tramwajowej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24 informującą o odholowaniu pojazdów na koszt właściciela.

Jednocześnie informujemy, że w środę 29 czerwca 2016 r., w godzinach od 7:00 do 16:00, w związku z obchodami Święta 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania pojazdów na odcinku ul. Wieniawskiego od ul. Fredry do ul. Libelta oraz w zatoce parkingowej przed Teatrem Wielkim.

ZDM/H.Bugajny/biuro prasowe

sieci społecznościowe