Zmiany w organizacji ruchu na GTR

Prace związane z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj wchodzą w kolejną fazę. W najbliższych dniach rozpocznie się układanie nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej. W związku z zaplanowanymi pracami 26 czerwca zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Postęp prac na Górnym Tarasie Rataj
Postęp prac na Górnym Tarasie Rataj

Od środy  wyłączona z ruchu zostanie południowa część skrzyżowania ul. Żegrze, Bobrzańskej i Chartowo. Objazd do ul. Chartowo zostanie poprowadzony ulicami Kurlandzką oraz Wiatraczną. Kierowcy chcący dojechać do osiedli mieszkaniowych w obrębie ul. Żegrze będą mieli taką możliwość. W tym celu będą musieli zawrócić tuż przed remontowanym fragmentem ulic. Dla przejazdu od ul. Chartowo w kierunku ul. Żegrze zostanie wydzielony jeden pas ruchu z możliwością prawoskrętu w ul. Wiatraczną oraz wyjazdu z ul. Bobrzańskiej w ul. Żegrze.

https://www.youtube.com/watch?v=CIEW8ZF-WLc&feature=youtu.be

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pracami zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej.

Od 26 czerwca linia T1 funkcjonować będzie na skróconej trasie. Autobusy od ronda Starołęka dojeżdżać będą tylko do przystanku "Żegrze III". Następnie będą zawracać na zawrotce przez ul. Żegrze i podejmować kurs powrotny do ronda Starołęka. Przystanki "Os. Czecha" i "Os. Lecha" nie będą obsługiwane przez linię T1.

Autobusy linii nr 155 i 166 jadące w kierunku Zalasewa i Zielińca pojadą objazdem ulicami Inflancką i Piaśnicką do przystanku "Piaśnicka" i dalej trasami bez zmian. Pomijać będą przystanki "Milczańska" (będzie on wyłączony z użytkowania) i "Os. Czecha".

Trasy autobusów kursujących w kierunku ronda Rataje nie ulegną zmianie.

Autobusy linii nr 162 i 196 jadące w kierunku Krzesin pojadą objazdem od przystanku "Inflancka" - ulicami Inflancką, Kurlandzką i Bobrzańską do ulicy Krzywoustego. Pomijać będą przystanek "Milczańska" (wyłączony z użytkowania).

W kierunku ronda Rataje obowiązuje dotychczasowa trasa.

Autobusy linii nr 238 poruszające się w kierunku Franowa pojadą trasą zmienioną przez ulicę Kurlandzką zamiast ul. Żegrze. Pomijać będą przystanki "Żegrze I", "Żegrze II" i "Żegrze III". W kierunku ronda Kaponiera obowiązuje dotychczasowa trasa. Zmienioną trasą - przez Kurlandzką, Piaśnicką, Chartowo - będzie kursowała również linia nr 245.

Na trasach objazdowych autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach.

Szczegółowy opis zmienionych tras:

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - ŻEGRZE III

Linie nr 155 i 156

RONDO RATAJE -... - Inflancka - Piaśnicka - Chartowo -... - ZALASEWO/ZIELINIEC

Powrót bez zmian

Linie nr 162 i 196

RONDO RATAJE -... - Inflancka - Kurlandzka - Bobrzańska - Krzywoustego -... - KRZESINY -... - RONDO RATAJE

Odcinek Krzesiny - Rondo Rataje bez zmian

Linia nr 238

RONDO KAPONIERA -... - Inflancka - Kurlandzka -... - SZWAJCARSKA SZPITAL/FRANOWO

Powrót bez zmian

Linia nr 245

STAROŁĘKA - Forteczna - Obodrzycka - Kurlandzka - Piaśnicka - Chartowo - Dymka -... - MOGILEŃSKA

Zachęcamy do zapoznania się z opisem zmian, jakie nastąpią w transporcie publicznym, w tym ze schematami zmienionych tras: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/zmiany-na-zegrzu

PIM/ ZTM