Zmiany w organizacji ruchu na ul. Folwarcznej

W związku z trwającymi pracami przy budowie ulicy Folwarcznej, 11 lutego nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

Trwają prace przy przebudowie ul. Folwarcznej - grafika artykułu
Trwają prace przy przebudowie ul. Folwarcznej

Budowa ul. Folwarcznej i związana z tym przebudowa układu drogowego w tym rejonie wchodzą w kolejną fazę. W związku z postępem robót, których efektem będzie m.in. poprawa bezpieczeństwa użytkowników oraz wygodniejszy dostęp mieszkańców do komunikacji publicznej, od poniedziałku, 11 lutego, wprowadzone zostaną zmiany do tymczasowej organizacji ruchu.

Z uwagi na prace prowadzone na odcinku ul. Folwarcznej przyległym do zajezdni tramwajowej MPK Franowo, zamknięta dla ruchu zostanie część tej ulicy. W związku z tym dojazd do os. Przemysława i na Franowo odbywał się będzie ulicami Szwedzką, Szwajcarską i Dymka. Dojazd do posesji położonych na zamkniętym odcinku ul. Folwarcznej będzie zapewniony.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do końca kwietnia.

Nowa ulica w tym roku

Pod koniec tego roku mieszkańcy z okolic ulic Folwarcznej i Kobylepole będą mogli korzystać z nowej drogi, dzięki której dostaną się do pętli Franowo i dalej komunikacją miejską w stronę centrum. Docelowo, wzdłuż ul. Folwarcznej, utworzone będzie połączenie autobusowe.

W zakres zaplanowanych prac wejdzie nie tylko budowa ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowa ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. Skrzyżowania poszczególnych ulic zostały zaprojektowane jako ronda, a wzdłuż całego odcinka przewidziano budowę ścieżki rowerowej i chodników oraz oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.

Budowa nowego układu drogowego znacząco poprawi dojazd do Osiedla Przemysława - również dla pojazdów transportu publicznego. W projekcie zakłada się budowę zatok autobusowych. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu "Kiss&Ride" (zatrzymaj się, wysadź i jedź). Nasadzona zostanie nowa zieleń. Wybudowane zostaną przejścia i przejazdy kolejowe.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne uspokoi ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka. Ulica połączy osiedle PTBS z pętlą tramwajową. Dzięki przebudowie ulicy mieszkańcy będą mogli w kilkanaście minut dostać się do centrum.

op. RB