Zmiany w Strefa Płatnego Parkowania dopiero od czerwca

Radni podjęli decyzję, by w związku z epidemią koronawirusa wprowadzić zmiany w Strefie Płatnego Parkowania dwa miesiące później, od 1 czerwca. Pierwotnie miały one wejść w życie 1 kwietnia. 

Radni przegłosowali przesunięcie wprowadzenia zmian w Strefie Płatnego Parkowania
Radni przegłosowali przesunięcie wprowadzenia zmian w Strefie Płatnego Parkowania

Rada Miasta postanowiła przesunąć wprowadzenie zmian w Strefie Płatnego Parkowania w związku z obecną, wyjątkową sytuacją stanu epidemii wywołanej koronawirusem.  Przy ograniczonym działaniu publicznego transportu zbiorowego, zawieszeniu zajęć w szkołach i na uczelniach wyższych, ograniczeniu działania wielu instytucji, sklepów, centrów handlowych, firm, wprowadzenie wyższych stawek mogłoby zwiększyć koszty działania wielu instytucji, służb i wolontariuszy zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Stąd projekt uchwały zakładający przesunięcie wejścia w życie zapisów uchwały wprowadzającej przede wszystkim Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania z 1 kwietnia 2020 roku na dzień 1 czerwca 2020 roku. Nikt z obecnych na sesji radnych nie zagłosował przeciwko takiemu rozwiązaniu.

1 kwietnia miała zostać uruchomiona Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Do czerwca nie będą wprowadzane żadne z zapowiadanych propozycji - zmiana stawek i godzin i zasady zakupu abonamentów. Obowiązywać będą aktualne przepisy regulujące funkcjonowanie SPP.

Ułatwienia parkowania przy szpitalach w centrum

Radni wnioskowali o ułatwienie parkowania dla szpitali i ich pracowników. Takie działania są już jednak prowadzone. Zarząd Dróg Miejskich, mając na uwadze trudną sytuację szpitali oraz służb zaangażowanych w zwalczanie epidemii, szuka okresowych rozwiązań w zakresie parkowania na obszarze objętym strefą płatnego parkowania, tak aby pomóc pracownikom tych placówek. 

Szczegółowa informacja w tej sprawie została już przekazana do sześciu szpitali mających swoje siedziby w centrum miasta, na obszarze działania strefy. Na wniosek poszczególnych instytucji proponowane są konkretne rozwiązania. Z takiej propozycji korzysta już Policja z komisariatu na Jeżycach, której pracownicy pozostawiają prywatne samochody na miejskim parkingu przy ulicy Pułaskiego.