Znamy lokalizacje tegorocznego Betlejem Poznańskiego

Po raz pierwszy Betlejem Poznańskie odbędzie się w aż czterech miejscach. Moc świątecznych atrakcji w tym roku czekać będzie na mieszkańców stolicy Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Poznańskich, placach: Kolegiackim i Wolności, a także rynku Łazarskim.

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności. - grafika artykułu
Tak wyglądało Betlejem Poznańskie na pl. Wolności w zeszłym roku.

Świąteczny klimat na placu Wolności będzie można poczuć już 18 listopada - wtedy zaplanowano wielkie otwarcie Betlejem Poznańskiego. Kiermasz w tym miejscu potrwa aż do 27 grudnia. Pojawi się kilka nowości, w tym wenecka karuzela czy kolejka górska. Dla poznanianek i poznaniaków przygotowana zostanie także przestrzeń tarasu Arkadii ze świąteczną choinką oraz skrzynią na listy do Gwiazdora. Nie zabraknie również koncertów, spektakli, animacji i zabaw dla dzieci, a także silent disco.  

Premierową lokalizacją Betlejem Poznańskiego będą w tym roku tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 19 listopada-23 grudnia przygotowano dla mieszkańców m.in. lodowisko, diabelski młyn, świąteczną scenę, karuzelę wenecką, a dla najmłodszych ciuchcię. Na targach odbędzie się także Poznań Ice Festival. 

Nowością wśród lokalizacji Betlejem Poznańskiego jest także pl. Kolegiackim, gdzie stanie miejska choinka. W tym miejscu świąteczne atrakcje będą czekać na mieszkańców od 18 listopada do 27 grudnia. Dziać się będzie również na rynku Łazarskim w dniach 3-18 grudnia. 

Szczegółowy harmonogram atrakcji tegorocznego Betlejem Poznańskiego zostanie podany bliżej terminu otwarcia wydarzenia. 

Lokalizacje Betlejem Poznańskiego 2022: 

  • Plac Kolegiacki - 18.11-27.12.2022
  • Plac Wolności - 18.11-27.12.2022
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie - 19.11-23.12.2022
  • Rynek Łazarski - 3-18.12.2022 

JZ

sieci społecznościowe