Weekend w Poznaniu

W ten weekend na stadion przy ul. Bułgarskiej powrócą mecze Lecha, który w niedzielę, 5 lutego, rozegra pierwsze tegoroczne spotkanie domowe. Tradycyjnie można wybrać się na liczne spektakle czy koncerty, a dla najmłodszych przygotowane jest wiele atrakcji w związku trwającymi feriami zimowymi.

Mecz Lecha - informacje komunikacyjne

W niedzielę, 5 lutego o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Lech Poznań - Miedź Legnica. Aby ułatwić kibicom dotarcie na miejsce i powrót do domów oraz by utrzymać standard  podróżowania dla pozostałych pasażerów, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej. Czasowo zmieni się też organizacja ruchu w okolicach stadionu.

Fakty i mity o odpadach i segregowaniu

Segregowanie odpadów komunalnych jest obowiązkiem zarówno wynikającym z polskiego prawa jak i konieczności dbania o środowisko. Wciąż jednak zdarzają się błędy podczas ich podziału. Jak tego uniknąć oraz jakie są największe fakty i mity na temat segregacji?

Ważne zmiany dla pieszych

W sobotę, 4 lutego, wygrodzona zostanie część ul. Ratajczaka. Z kolei od poniedziałku, 6 lutego, zmienią się trasy dla pieszych przy ul. 27 Grudnia, a od wtorku, 7 lutego - także przy trasie kórnickiej. Zmiany są tymczasowe i związane z trwającymi tam pracami drogowymi.

Wolontariat w poznańskich rodzinach

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. Problemy z opanowaniem materiału mogą pogłębiać nierówności i wpływać na dalsze życie dzieci. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach. Program jest realizowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Akcja odśnieżania

Na poznańskie ulice wyjechały pługi. Odśnieżane są najpierw te zaliczane do układu strategicznego (główne ulice), a następnie podstawowego.

Palatium Mieszka I ponownie nagrodzone

Znamy laureatów konkursu na "Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce". II nagrodę przyznano Miastu Poznań za ekspozycję reliktów Palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim. To szklana instalacja, będąca odtworzeniem kształtu siedziby pierwszego władcy Polski.

450 dzieci z in vitro w Poznaniu

Już 450 dzieci przyszło na świat dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro. Trwa jego druga edycja. Pary, które chcą wziąć w niej udział, cały czas mogą się zgłaszać. 

W Poznaniu ubywa pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok 2022 zakończył się rekordowym osiągnięciem. W ciągu 12 miesięcy przekazano aż 724 mieszkania poznańskim rodzinom. 

Szkolenia i doradztwo w lutym

Jak każdego miesiąca, Poznań Biznes Partner w lutym także przygotował szkolenia na różne tematy. Jak rozliczyć 2022 rok, jak zbudować własną firmę, prowadzić social media czy jakie zasady obowiązują w prawie autorskim - to tylko część z zagadnień poruszanych na spotkaniach. Większość z nich odbywa się online, obowiązują zapisy.

Zabezpieczenie traszek przy budowie trasy kórnickiej

Trasa kórnicka zmienia się na lepsze - trwają prace przy przebudowie torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej i przystanków. Będzie także nowa infrastruktura dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Prace na odcinku sąsiadującym z użytkiem ekologicznym Traszki Ratajskie prowadzone są ze szczególną uwagą ze względu na chronione gatunki płazów. 

Prace na PST coraz bardziej zaawansowane

Modernizacja trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju przebiega zgodnie z planem. Dzięki temu "Pestka" będzie dalej mogła pełnić swoją niezwykle istotną rolę w układzie komunikacyjnym miasta.  Wykonawca kontynuuje montaż nawierzchni torowej. Efekty można już zobaczyć na odcinku od przystanku Słowiańska do Kurpińskiego.

Rusza przetarg na przebudowę Areny

Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny. Poznań zyska nowoczesny obiekt sportowy i koncertowy o większej pojemności. To umożliwi organizację międzynarodowych rozgrywek i występy światowych gwiazd. Przetarg na realizację tego przedsięwzięcia Grupa MTP ogłosiła 1 lutego.

Poznański piłkarz w konkursie FIFA - podcast

Marcin Oleksy, nominowany w plebiscycie FIFA na najlepszą bramkę w 2022 roku, był gościem kolejnego odcinka podcastu "Czuły Poznań". Piłkarz opowiedział o swojej karierze, trudnościach, z jakimi się zmagał, oraz o golu, za który otrzymał światowe wyróżnienie. Głosy można oddawać do 3 lutego. 

Strona 1 2 858