Rozdajemy wejściówki na CeBIT 2011

Targi CeBIT 2011 - najważniejsze wydarzenie branży informatycznej i nowych technologii.

Od 1-5 marca na targach w Hanowerze prezentowane będą aktualne rozwiązania techniki cyfrowej. Targi podzielone są na cztery platformy tematyczne: CeBIT pro, CeBIT gov, CeBIT life, CeBIT lab.

Nickel Technology Park Poznań zainwestuje w ciągu najbliższych 2 lat prawie 9,5 mln zł w innowacyjne przedsięwzięcia w branży biotechnologicznej, IT, budowlanej oraz technologii ekologicznych. Na ruszający od marca br. NICKEL INKUBATOR spółka uzyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Miasto Poznań chce wybudować w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego baseny w różnych rejonach Poznania. Pierwszy miałby stanąć na os. Rzeczypospolitej, zgłosiły się dwie firmy gotowe podjąć negocjacje w tej sprawie.

13 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Miasta Poznania z inwestorami francuskimi działającymi na rynku wielkopolskim. Spotkanie zorganizowane zostało przez francuską firmę CTN oraz Dom Bretanii.

15 grudnia br. w Warszawie odbyło się największe jak dotąd w Polsce wydarzenie poświęcone partnerstwu publiczno-prywatnemu. Było to Forum dla inwestorów pod nazwą "Gospodarka Odpadami - planowane projekty PPP". Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu firm z branży odpadowej, finansowej, wykonawców, inwestorów, dostawców technologii, a także miast realizujących unijne inwestycje w formule PPP.

Program budowy basenów na terenie Poznania

Na początku tygodnia Miasto Poznań ogłosiło postępowanie koncesyjne mające na celu wyłonienie koncesjonariusza, który w rejonie osiedli ratajskich wybuduje jedną, dwie lub trzy ogólnodostępne pływalnie kryte dla mieszkańców. Pierwszy z basenów powstanie na os. Rzeczypospolitej już w 2013 roku.

Treść ogłoszenia o koncesji można znaleźć tutaj....

Firma Sii otworzyła z początkiem października 2010 nowe biuro w Poznaniu. Obecność firmy na wielkopolskim rynku wzmocni lokalny sektor nowoczesnych technologii i zapewni zatrudnienie specjalistom w zakresie IT.