4th BSS Forum oraz Outsourcing Stars Gala odbędą się w Poznaniu

6 listopada 2019 roku w Warszawie miało miejsce spotkanie biznesowe Wiceprezydenta Miasta Poznania Bartosza Gussa, z przedstawicielami sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Celem spotkania było przekazanie informacji o stanie rozwoju branży BSS w stolicy Wielkopolski w roku 2019 oraz zapowiedź The BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars - najważniejszych wydarzeń branży nowoczesnych usług dla biznesu otwierających rok 2020 w Polsce.

Zapraszamy do Poznania!
Zapraszamy do Poznania!

Miastem Gospodarzem kolejnej, czwartej edycji BSS Forum oraz siódmej Gali Outsourcing Stars, które odbędą się 23 stycznia 2020 roku będzie Poznań. Stolica Wielkopolski aż sześciokrotnie zdobyła tytuł najlepszego miasta dla sektora usług nowoczesnych oraz statuetki Outsourcing Stars w konkursie organizowanym przez Fundację Pro Progressio.

- W styczniu przyszłego roku będziecie mieli Państwo okazję sami się przekonać, że Poznań zdobył te nagrody w pełni zasłużenie. To prawdziwie europejska lokalizacja, miasto ludzi otwartych, zorientowanych na rozwój. Siłą Poznania są ludzie, dzięki którym inwestycje największych światowych marek nabierają rozpędu, a samo Miasto rozwija się w dobrym kierunku - mówi Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Poznań w 2019 przyciągnął 5 nowych projektów z sektora usług nowoczesnych. Dotychczas ogłoszone zostały już FlexDev (NEXT:IT), Transition Technologies, Apptimized, PATeam. Piąta firma na razie nie chce ujawniać swojej nazwy i planuje uroczyste ogłoszenie rozpoczęcia swojej działalności w Poznaniu.

Sektor usług nowoczesnych w Poznaniu rośnie także dzięki rozwojowi firm obecnych w stolicy Wielkopolski już od dawna. Brytyjski koncern farmaceutyczny GSK, działający w Poznaniu w branży produkcyjnej oraz w sektorze IT, otworzył w Poznaniu w tym roku GSK Finance Hub, które obsługiwać będzie całą Europę. Na rynek polski w Poznaniu weszła firma Majorel, która jest połączeniem Arvato CRM Solutions, dawnej spółki zależnej firmy Bertelsmann i przedsiębiorstw CRM marokańskiej Grupy Saham. Majorel przejmuje część procesów realizowanych przez Arvato Services.

Dobrze widocznym sukcesem Poznania dla każdego, kto odwiedza to miasto jest także rozwój amerykańskiego giganta firmy Franklin Templeton. Firma zakupiła na własność nowy budynek zrealizowany przez Skanska w ramach projektu Nowy Rynek. Tym samym Franklin Templeton, zatrudniający już blisko tysiąc osób, przeniósł się do prestiżowej lokalizacji tuż obok dworca głównego i ścisłego centrum miasta.

- W 2019 chcieliśmy w sposób szczególny obrać kierunek na rozwój technologii. Zaowocowało to ciekawymi inicjatywami takimi jak projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej "ZaGRAjmy w Wielkopolsce", mający na celu wsparcie poznańskich studiów gamedev, czy konferencją pozitive technologies, którą stworzyliśmy wspólnie z ośmioma firmami z sektora IT właśnie dla specjalistów tej branży - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Inicjatywy dla branży technologicznej wpisują się doskonale w szerszy projekt, jakim jest Smart City Poznań. Miasto w interdyscyplinarnym zespole wypracowało model wdrażania idei smart city. Przeprowadzono gruntowną analizę aktualnie realizowanych i planowanych w Poznaniu projektów i wybrano te, które spełniają kryteria smart city, czyli są integrujące, innowacyjne, łączące i zaawansowane technologicznie.

Poznański model smart city charakteryzuje jakość, szeroko rozumiana oszczędność (m.in. czasu, energii, miejsca) i pragmatyka. Priorytetowymi są głównie rozwiązania uniwersalne, pomysły, z których mogą korzystać wszystkie grupy społeczne.

- Model wyznacza ramy dla dalszego rozwoju miasta, które będzie realizowało potrzeby mieszkańców w jak największym stopniu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - dodaje Katja Lożina.

Już 23 stycznia 2020 roku Fundacja Pro Progressio zorganizuje swoje najważniejsze wydarzenia biznesowe w Poznaniu. Czwarta edycja The BSS Forum oraz siódma edycja Gali Outsourcing Stars, tym razem będą zorganizowane pod hasłem "Focus on Sources" - z tym hasłem Pro Progressio chce zwrócić uwagę na fakt, że dla silnego i stabilnego rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, istotne są solidne fundamenty w obszarze strategii biznesowych, rozwoju kadr, czy też rozwoju technologii i innowacji.

- Jestem przekonany, że tematy, które przygotowaliśmy na BSS Forum, po raz kolejny wyznaczą trendy i staną się obiektami wielu ciekawych dyskusji w całym nadchodzącym roku 2020. Naszą Galę, jak co roku przygotowujemy w nowej odsłonie i będzie to niepowtarzalne wydarzenie. Zapraszam do Poznania! - powiedział na zakończenie spotkania Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio.