Franklin Templeton z nowym biurem w Poznaniu

Spółka Franklin Templeton Investments, jedna z największych organizacji inwestycyjnych na świecie, otworzyła w Poznaniu nowe biuro. Niemal tysiąc jej pracowników przeniosło się do nowo wybudowanego biurowca na Nowym Rynku.

Nowe biuro spółki Franklin Templeton zostało otwarte na Nowym Rynku
Nowe biuro spółki Franklin Templeton zostało otwarte na Nowym Rynku

Uroczyste otwarcie biura miało miejsce w poniedziałek, 26 sierpnia. 

- Gdy w 2007 roku zaczynaliśmy rekrutować w Poznaniu, nie przypuszczaliśmy, że wkrótce będziemy mieli tu aż tylu pracowników - mówiła Jenny Johnson,  prezes i COO spółki Franklin Templeton. - Dziś Poznań jest naszą największą lokalizacją w Europie, zatrudniamy tu ok. 10 proc. wszystkich naszych pracowników. Możemy się tutaj tak doskonale rozwijać właśnie dzięki nim - dzięki ich talentom i entuzjazmowi, z jakim wspierają nasz biznes. 

Franklin Templeton Investments to jedna z największych organizacji inwestycyjnych na świecie, zarządzająca aktywami ponad 24 milionów inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Jest jednym z największych pracodawców sektora nowoczesnych usług dla biznesu w naszym mieście. Wcześniej spółka miała swoje pomieszczenia w dwóch innych poznańskich budynkach: Malta House i Andersia Tower. Teraz 950 pracowników przeniosło się do nowego biurowca na Nowym Rynku, zaprojektowanego tak, by pomieścić aż 1,5 tys. osób. Do ich dyspozycji są liczne pomieszczenia, kuchnie, siłownia, kafeteria, duża sala konferencyjna, a także przedszkole, żłobek i przestrzenie do relaksu. 

- Cieszę się, że wybraliście Nowy Rynek, to znakomite miejsce w samym centrum Poznania - podkreślał Bartosz Guss, zastępca prezydenta miasta. - Bardzo doceniam też to, co Franklin Templeton robi dla poznańskiego rynku pracy, zatrudniając młodych i utalentowanych ludzi z całego regionu. Zapewniam, że miasto nadal będzie wspierać przedsiębiorców. 

VIDEO

Nowy Rynek to inwestycja położona na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych. Docelowo w całym kompleksie ma stanąć aż pięć biurowców. Dwa są już gotowe, spółka Skanska rozpoczęła w tym roku stawianie trzeciego z nich oraz ruszyła z budową parkingów podziemnych pod trzeci i czwarty budynek.

- Poznań jest stolicą przedsiębiorczości, i to widać - mówiła  Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki Skanska Commercial Development Europe. - Najważniejszym zaś jej czynnikiem są ludzie. Dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będzie się dobrze, zdrowo i przyjemnie pracować. Tak powstał Nowy Rynek - wierzę, że będzie doskonale służył wszystkim firmom, które ulokują tu swoje biura. 

Franklin Templeton Investments działa w Poznaniu od 2007 roku w wielu obszarach biznesowych, ciągle zatrudniając nowych pracowników. Oferuje stanowiska dla kandydatów z różnorodnym doświadczeniem, nie tylko w obszarze finansowym. Oferuje zarówno staże dla studentów, pracę dla absolwentów, jak i stanowiska specjalistyczne, eksperckie oraz liderskie dla osób z doświadczeniem. 

AW