Inkubator przedsiębiorczości ukierunkowany na młode pomysły technologiczne dołącza do lokalnej społeczności start-upów

Sigma Software Labs to ukraiński inkubator start-upów, oparty na synergii biznesu produktowego i usług IT. W Poznaniu firma poszukuje zespołów start-upowych do współpracy. Skupia się głównie na inwestycjach typu pre-seed i early-stage.

Inkubator przedsiębiorczości ukierunkowany na młode pomysły technologiczne dołącza do lokalnej społeczności start-upów. - grafika artykułu
Inkubator przedsiębiorczości ukierunkowany na młode pomysły technologiczne dołącza do lokalnej społeczności start-upów.

Sigma Software Labs to ukraiński inkubator start-upów, oparty na synergii biznesu produktowego i usług IT. Został utworzony w 2019 roku z głównym celem wspierania ukraińskiego ekosystemu start-upów, a obecnie rozszerza swoją obecność na rynki europejskie. Firma koncentruje się głównie na inwestycjach na etapie przedwczesnym i wczesnym.

Sigma Software Labs rozwija się jako odrębna spółka inwestycyjna, ale korzysta z siły większej marki - szwedzko-ukraińskiej firmy konsultingowej Sigma Software, w której pracują przedsiębiorcy z branży technologicznej, posiadający głęboką wiedzę branżową gromadzoną przez dziesięciolecia. W ciągu zaledwie kilku lat zespół operacyjny otrzymał ponad 800 zgłoszeń, zainwestował ponad 1,4 mln USD w 15 spółek portfelowych i rozwinął 9 podprojektów pod marką inkubatora.

Sigma Software Labs zapewnia swoim rezydentom skalowalność biznesu i możliwości rozwoju dzięki dobrze rozwiniętej sieci ponad 200 klientów B2B Sigma Software Group w ponad 30 lokalizacjach. Każdy pracownik otrzymuje wykwalifikowany mentoring techniczny od czołowych programistów firm konsultingowych IT, jak również możliwość uzyskania inwestycji zarówno od Sigma Software Labs, jak i partnerskich inwestorów VC.

Będąc aktywnym uczestnikiem ukraińskiej i międzynarodowej społeczności start-upowej, zespół Sigma Software Lab wziął udział w znanych wydarzeniach, takich jak Web Summit (Lizbona, Portugalia), zorganizował i poprowadził sesję pitch podczas UK-Ukraine FinTech Summit (Kijów/Londyn), prowadził ogólnoukraiński konkurs dla start-upów IT_EUREKA 2021 (z głównym partnerem - Polish-Ukrainian Startup Bridge), w którym wzięło udział ponad 100 start-upów. Ponadto wygrał niekapitałowy grant w wysokości 3 500 USD i dołączył do panelu dyskusyjnego Ukrainian Track podczas Wolves Summit 2022 we Wrocławiu i wielu innych.

W tym roku firma rozszerza konkurs dla start-upów IT_EUREKA na poziom międzynarodowy, angażując kreatywne pomysły i nowych partnerów również z Polski. Więcej informacji już wkrótce.

­­­­­- Cieszymy się, że możemy dołączyć do poznańskiej społeczności lokalnej, ponieważ mamy wielu partnerów na polskim rynku i chcemy jeszcze bardziej wzmocnić naszą obecność na tym wschodzącym rynku. Jesteśmy absolutnie otwarci na nowe współprace i chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem i kontaktami, aby wynieść utalentowane pomysły na nowe wyżyny - mówi Daria Yaniieva, COO w Sigma Software Labs.

Za pomocą tego prostego formularza można łatwo złożyć wniosek o doradztwo lub inwestycję:

https://form.typeform.com/to/FYpKEkfP

sieci społecznościowe