Miasto Poznań na 4Developers

Tegoroczna edycja konferencji 4Developers odbędzie się w całości online. Na naszym stoisku będziemy opowiadać o potencjale branży IT w Poznaniu oraz przedstawiać uczestnikom aktualne oferty pracy. O tym, jakich specjalistów szukają poznańskie firmy, przeczytacie poniżej.

Zapraszamy na stoisko Miasta Poznania na konferencji 4Developers - grafika artykułu
Zapraszamy na stoisko Miasta Poznania na konferencji 4Developers

Oferta firm IT w Poznaniu jest bardzo szeroka. Poznań znany jest z realizacji najbardziej zaawansowanych procesów dla globalnych gigantów, takich jak GSK, TomTom czy Capgemini, ale także z dynamicznego rozwoju lokalnych marek, jak Allegro czy Komputronik. Poniżej przedstawimy aktualną ofertę rekrutacyjną z Poznania.

JCommerce

Zespół JCommerce liczy obecnie prawie 400 osób i ciągle się powiększa. Stale poszukują programistów Java,.NET, PHP, DevOps, Python, React, RPA oraz Testerów Oprogramowania. JCommerce powstało w 2005 roku. Zespół specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania w zakresie digital platforms, cloud services, industry 4.0 oraz data science. Jak sami mówią: "Kręcą nas tematy związane z machine larning, artificial intelligence, cybersecurity i to w tym kierunku chcemy się dalej rozwijać. Do grona naszych klientów należą międzynarodowe firmy będące liderami swoich branż, m.in.: e-commerce, fintech, industry 4.0, automotive."

Aktualnie większość pracowników JCommerce pracuje zdalnie, ale aby poznać wyjątkową atmosferę jaka panuje w zespole, zapraszamy na JTour - wirtualną wycieczkę po poznańskim biurze firmy.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Po więcej informacji o firmie zapraszamy na stronę www.

SNP POLAND

SNP Poland to lider rynku usług SAP w Polsce. Od 25 lat (do 2017 - jako BCC) firma zapewnia pełen zakres wdrożeń, rozwoju i utrzymania systemów SAP. Dostarcza również usługi bezpieczeństwa IT i rozwoju oprogramowania.

SNP Poland tworzy ponad 400-osobowy zespół, specjalizujący się w projektach w zakresie transformacji biznesu (m.in. zmiany będące konsekwencją podziału firm, łączenia się firm, reorganizacji procesów, harmonizacji danych itp.), w oparciu o własne produkty i rozwiązania IT. SNP Poland zatrudnia nie tylko konsultantów SAP, ale również administratorów, konsultantów IT oraz programistów (który pracują nad autorskimi produktami).

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię oferty pracy, możesz zostawić swoje CV w Bazie SNP Poland

Merixstudio

Merixstudio tworzy ponad 150 ekspertów, którzy w codziennej pracy tworzą rozwiązania webowe i mobilne dla klientów z całego świata. W pracy nad produktami wykorzystują przede wszystkim JavaScript (Angular, React, Node.js), Python (Django, Flask), jak i rozwiązania cross-platform (React Native, Flutter). Swoim klientom Merixstudio zapewnia pełne wsparcie podczas całego cyklu trwania projektu - od projektowania, przez proces tworzenia i testowania oraz zarządzania w oparciu o podejście Agile.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

W aktualnej ofercie rekrutacyjnej Merixstudio są stanowiska developerskie - python developer, javascript developer, node.js developer, devops, mobile (flutter i react-native), a także oferty dla testerów - qa specialist. Są to rekrutacje stałe, do których prowadzony jest ciągły nabór.

Cały czas powiększają swój zespół. Zapraszamy bezpośrednio na ich stronę: https://www.merixstudio.com/

Komputronik

Komputronik jest firmą handlową i działa na rynku od 1996 roku. Klienci znają markę Komputronik dzięki sklepowi internetowemu komputronik.pl oraz sieć sklepów. Autorami tego sukcesu są ludzie pracujący w centrali w Poznaniu, Centrum Dystrybucyjnym w podpoznańskich Komornikach, oddziałach w Warszawie i Katowicach, oraz salonach stacjonarnych w całej Polsce.

Komputronik jest jednym z największych sklepów internetowych w Polsce. W swojej ofercie, posiada dziesiątki tysięcy produktów - sprzęt komputerowy, urządzenia AGD oraz RTV.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Komputronik Biznes

Komputronik Biznes oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw i instytucji. Stanowi jedną z najdynamiczniej rozwijających się części grupy Komputronik. Blisko 200 doradców, inżynierów i serwisantów w całym kraju dysponuje aktualną wiedzą w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług. Jako integrator IT Komputronik Biznes, opracowuje i wdraża optymalne rozwiązania bazując na wyjątkowo szerokiej ofercie grupy Komputronik i zapewnia szybką realizację projektów.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Sii Polska

Sii jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej, który od czasu powstania, 2006 roku, rozwija się w ekspresowym tempie. Z jednoosobowej firmy przeobraził się w organizację, która obecnie liczy ponad 3 800 specjalistów i inżynierów. W poznańskim oddziale Sii pracują specjaliści i zespoły projektowe (ponad 300 osób!), którzy na co dzień  zajmują się m.in. programowaniem, testowaniem oraz wsparciem aplikacji, realizując projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dla klientów z branży bankowej, produkcyjnej, farmaceutycznej, e-commerce i finansowej.

W Poznaniu znajdziemy ekspertów dostarczających rozwiązania głównie z zakresu SharePoint, CRM Dynamics i Business Intelligence. Bardzo cenna jest tu znajomość Javy 8 - wiele projektów opiera się właśnie o ten popularny język programowania. Prowadzone przez Sii projekty to prawdziwa gratka dla fanów nowoczesnych technologii, gdzie w praktyce mogą również wykorzystać technologie takie jak Kafka, CQRS i Dockers.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

  • Java Fullstack Developer (Java + Angular)
  • .NET Fullstack Developer (.NET + Angular)
  • Front-end Developer (with React or Angular or vue.js)
  • Microsoft AX Developer
  • Microsoft 365 Consultant
  • Manual Tester
  • Automation Tester with Java
  • Business Analyst
  • IT Support Specialist with Linux

Wszystkie bieżące oferty są dostępne na stronie: https://sii.pl/oferty-pracy/poznan/

Sollers Consulting

Sollers Consulting jest międzynarodową firmą doradczą specjalizującą się we wdrożeniach oprogramowania, wspierającą branżę finansową w transformacji biznesu. Zespoły Sollers Consulting pomogły zwiększyć potencjał cyfrowy ponad 80 grupom finansowym. Wśród firm, z którymi Sollers Consulting współpracował są Allianz, Axa, LV=, BNP Paribas Cardif, Basler, Generali, Zurich, Santander Consumer Bank, ING i wiele innych.

Sollers Consulting skupia się na systemach informatycznych i pomaga ubezpieczycielom, bankom a także firmom leasingowym w transformacji i adaptacji nowych technologii. Firma oferuje RIFE - cyfrową platformę sprzedaży przeznaczoną dla branży ubezpieczeniowej. Sollers Consulting współpracuje z ponad 15 dostawcami technologii, w tym Guidewire Software, Tia Technology, Fadata, Oracle, AWS czy Microsoft. 

Około 600 specjalistów biznesowych i IT z Warszawy, Lublina, Poznania, Gdańska, Kolonii i Tokio ułatwia czerpanie korzyści z digitalizacji instytucjom finansowym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Skandynawii i wielu innych krajach.  

Więcej informacji na stronie: www.sollers.eu

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Sollers Consulting prowadzi ciągłą, otwartą rekrutację, dlatego nie ma ograniczeń w zatrudnieniu kandydatów. Poniżej lista aktualnych ofert:

Egnyte

Egnyte jest obecny na poznańskim rynku od 2014 roku. Jak sami o sobie mówią: tworzą i utrzymują produkt używany przez takie firmy jak RedBull czy Yamaha. "Nasza platforma pomaga ponad milionowi użytkowników poruszać się po złożonym świecie zarządzania treścią i danymi. Znajdziecie nas w Poznaniu i Krakowie, gdzie w sumie ponad 200 osób pracuje nad hybrydowym rozwiązaniem z zakresu file sharing'u oraz dba o ochronę danych. Historia Egnyte wykracza daleko poza Polskę, bo aż do USA i Doliny Krzemowej, z której oryginalnie pochodzimy. Pracują u nas zespoły odpowiedzialne za Front-end, Back-end, QA, Data, Machine Learning, DevOps, SRE a także rozwój aplikacji mobilnych i desktopowych."

Do końca tego roku Egnyte planuje zatrudnić około 50 nowych osób.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

GSK Tech Hub

W 2005 roku firma GSK utworzyła w Poznaniu 10-osobowy zespół IT. Dzięki zaangażowaniu i rezultatom pracy w następnych latach w Poznaniu były lokowane kolejne zespoły IT. W efekcie ciągłego rozwoju, GSK Poznań Tech Hub w 2020 roku został jednym z dwóch globalnych centrów technologicznych GSK. Obecnie zatrudnia 700 wysoko wykwalifikowanych ekspertów IT. Poznańskie zespoły wspierają rozwiązania technologiczne dla procesów badawczo-rozwojowych prowadzących do opracowania nowych leków i szczepionek, jak również ich produkcji i dystrybucji produktów GSK milionom pacjentów na całym świecie.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Do pracy w Poznań Tech Hub poszukiwani są specjaliści i eksperci z różnych obszarów IT, między innymi: Cyber Security, DevOps czy też Software Engineering. Aktualnie jest otwartych 36 rekrutacji, które znajdziecie na stronie https://www.ithelps.tech/.

F-Secure

Nikt nie zna się na cyberbezpieczeństwie tak, jak F‑Secure. Od trzech dekad wprowadzamy innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, chroniąc dziesiątki tysięcy firm i miliony ludzi. Dzięki niedoścignionemu doświadczeniu w dziedzinie ochrony urządzeń końcowych, a także detekcji i reakcji, F‑Secure strzeże przedsiębiorstwa i konsumentów przed zaawansowanymi cyberatakami, naruszeniami ochrony danych i epidemiami ransomware'u. Wyrafinowana technologia F‑Secure łączy maszynowe uczenie się z ludzką wiedzą ekspertów pracujących w renomowanych laboratoriach firmy w jedno unikatowe podejście określane mianem Live Security. Eksperci F-Secure brali udział w większej liczbie dochodzeń w sprawie cyberprzestępczości w Europie niż jakakolwiek inna firma na rynku, a nasze produkty są sprzedawane na całym świecie przez ponad 200 operatorów oraz tysiące sprzedawców.

Kogo szukają teraz w Poznaniu?

Zachęcamy również do sprawdzenia innych ofert firm IT, które działają na poznańskim rynku. O możliwościach zatrudnienia opowiemy podczas konferencji 4Developers na stoisku Miasta Poznania. Zapraszamy na spotkania online od poniedziałku do piątku (14-18.09.) w godzinach 12:45-14.

sieci społecznościowe