Ponad 100 firm sektora BPO/SSC w Poznaniu!

Nowa firma z branży nowoczesnych usług dla biznesu już wkrótce rozpocznie działalność na poznańskim rynku. B. Braun jest jednym z wiodących światowych dostawców i producentów rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. Koncern posiada już fabrykę w Nowym Tomyślu, natomiast w Poznaniu otworzy swoje europejskie centrum kompetencyjne w obszarach finansowym, kadrowym oraz technologii informatycznych.

Fabryka koncernu B. Braun w Nowym Tomyślu - grafika artykułu
Fabryka koncernu B. Braun w Nowym Tomyślu

Zespół B. Braun Business Services Sp. z o.o.  będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację B. Braun. Opracowywane w Poznaniu rozwiązania zabezpieczą działalność koncernu w dłuższej perspektywie. Każda usługa świadczona przez firmę B. Braun łączy w sobie wiedzę i umiejętności, głębokie zrozumienie potrzeb użytkowników oraz rozległe doświadczenie zdobywane od 1839 roku. Dzięki stale powiększającemu się portfolio skutecznych rozwiązań w zakresie opieki medycznej, B. Braun wnosi znaczący wkład w ochronę i poprawę zdrowia ludzi.

- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać na poznańskim rynku kolejnego inwestora z branży usług nowoczesnych. Mimo trudnego okresu dla gospodarki, Poznań pozostaje atrakcyjną lokalizacją dla firm, które potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników - podkreśla Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

W ramach grupy w Polsce działają Aesculap Chifa Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Tomyślu, Fundacja Akademia Aesculap oraz szpital Ortopedicum w Krakowie. W Polsce koncern zatrudnia około 2000 osób. W Nowym Tomyślu produkowane są narzędzia medyczne o światowych parametrach jakościowych, znajdujące zastosowanie we wszystkich działach chirurgii oraz zestawy kardiologiczne.

Aktualnie B. Braun Business Services podejmuje ostateczne decyzje w kwestii lokalizacji poznańskiego biura, aby zaoferować przyszłym pracownikom miejsce i warunki sprzyjające kreatywności, zapałowi i duchowi pracy zespołowej.

sieci społecznościowe