Poznań przyjazny dla biznesu

Stolica Wielkopolski została nagrodzona tytułem Miasta Roku Przyjaznego Dla Biznesu w kategorii wsparcie lokalnych władz. - To wyróżnienie pokazuje, że nasze miasto nieustannie się rozwija, a działający w nim inwestorzy mogą liczyć na wsparcie z naszej strony- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Poznań przyjazny dla biznesu - grafika artykułu
Poznań przyjazny dla biznesu

Jurorzy szczegółowej analizie poddali sto europejskich miast, spośród których wybrali najlepsze. Miasto Poznań zwyciężyło w kategorii wsparcie lokalnych władz.

Ważną częścią tego osiągnięcia jest fakt, że zgłoszenia dla tej kategorii konkursowej nie były otwarte. Nagrodę przyznano na podstawie wyników pochodzących z badania Emerging Europe oraz z analiz ekspertów FDI. Pod uwagę jurorzy brali sześć aspektów: klimat biznesowy, infrastrukturę i łączność, wysokokwalifikowaną kadrę, jakość życia, wsparcie lokalnych władz i potencjał ekonomiczny. 

Nagrodę dla Poznania odebrały przedstawicielki Biura Obsługi Inwestorów podczas gali Future of Emerging Europe Summit and Awards 2022 organizowanej przez Emerging Europe w Brukseli 

- Jestem dumny, że to właśnie Poznań, spośród tak wielu konkurentów z całego kontynentu, może nazywać się Miastem Roku Przyjaznego Dla Biznesu. To wyróżnienie pokazuje, że nasze miasto nieustannie się rozwija, a działający w nim inwestorzy mogą liczyć na wsparcie z naszej strony. Niewątpliwa zasługa leży tutaj po stronie Biura Obsługi Inwestorów, które prężnie działa, by uczynić nasz rynek bardziej atrakcyjnym - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Nagroda  to nie jedyne wyróżnienie, jakie w ostatnim czasie otrzymał Poznań. Na początku czerwca odbyła się V edycja konkursu Top Woman in Real Estate. To wyjątkowa inicjatywa mająca na celu promowanie kobiet w branży nieruchomości i budownictwa, które stereotypowo postrzegane są jako męskie dziedziny zawodowe. 

Jubileuszowa gala konkursu przyniosła pierwsze zwycięstwo dla Biura Obsługi Inwestorów w kategorii Best Team, która przeznaczona jest dla zespołów zarządzanych przez kobiety, wyróżniających się w ubiegłym roku na tle innych w tym sektorze, a także zajmujących się obsługą inwestorów nieruchomościowych. Silny zespół kobiecy od zawsze należał do atutów Miasta Poznania.

- Bardzo cieszymy się, że Biuro Obsługi Inwestorów zostało nagrodzone tytułem Best Team. Praca w tak wyjątkowym i ambitnym zespole złożonym z kobiet codziennie dostarcza nowych inspiracji. Razem nie boimy się podejmować nawet najtrudniejszych wyzwań. To ogromne wyróżnienie. Wierzę, że uda nam się powtórzyć ten sukces również w kolejnych latach - mówi Katja Lożina, dyrektorka BOI. 

BOI/JZ

sieci społecznościowe