Poznań - "Złota Gmina na 5!"

Miasto Poznań zdobyło prestiżowy tytuł "Złotej Gminy na 5!" przyznawany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nagrodę w imieniu Miasta odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Katja Lożina.

Panorama Poznania - grafika artykułu
Panorama Poznania

W czwartek, 19 listopada podczas Forum Gmin na 5 ogłoszono wyniki badania prowadzonego przez niezależny zespół ekspertów z Instytutu Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie. Analizie poddano działania polskich gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Ocenie podlegała komunikacja jednostronna, przekazywanie informacji poprzez oficjalne portale internetowe badanych jednostek, jak i również komunikacja dwustronna, z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

Badanie przeprowadzono na 663 gminach z całej Polski i 18 dzielnicach Warszawy. Poznań znalazł się w prestiżowym gronie 46 samorządów, które otrzymały najwięcej punktów w tegorocznym rankingu i wyróżnienie "Gmina na 5". Ponadto stolica Wielkopolski po raz kolejny zdobyła tytuł  "Złotej Gminy na 5!". 

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, szczególnie w roku 2020, który przyniósł mnóstwo wyzwań. Z badania ekspertów SGH wynika, że także w okresie pandemii inwestorzy mogą liczyć na nasze pełne wsparcie oraz bieżący kontakt i współpracę - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

W tym roku tytułem "Złotej Gminy na 5!" mogą pochwalić się także: Gdańsk, Człuchów, Toruń, Poniatowa, Rydułtowy oraz dzielnice Warszawy: Ochota i Targówek. Warunkiem otrzymania tego wyróżnienia jest zdobycie co najmniej trzykrotnie z rzędu miana "Gminy na 5!".

Tegoroczna edycja konferencji Forum Gmin na 5 miała na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Przedstawiciele wyróżnionych miast dyskutowali na ten temat w panelu Złotych Gmin na 5!, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

W tym roku badanie "Gmina na 5!" zostało zrealizowane już po raz jedenasty. Z kolei konferencja odbyła się po raz szósty, tym razem online.

BOI/JZ

Załączniki

sieci społecznościowe