Poznańska branża IT pozytywnie zaczyna 2021 rok

Chociaż ubiegły rok wstrząsnął polską gospodarką, sektor usług nowoczesnych odnotował wzrost. W tej branży działa także firma ALTEN Polska, która rok 2020 zakończyła z rekordowymi wynikami, zwiększeniem zatrudnienia i dwoma prestiżowymi wyróżnieniami.

Wzrost w branży IT - grafika artykułu
Wzrost w branży IT

Sektor IT z pandemią poradził sobie lepiej niż większość branż, zarówno pod względem przychodów, jak i dynamiki zatrudnienia. Po lekkim przestoju na rynku w drugim kwartale roku, popyt na specjalistów w branży IT szybko wzrósł ponownie. Do aktywnie rekrutujących pracodawców należy ALTEN Polska - spółka wchodząca w skład ALTEN Group, jeden z liderów globalnego rynku inżynieryjno-technologicznego, dostarczający rozwiązania firmom z branży IT, bankowości, automatyki przemysłowej, energetyki, motoryzacji, kolei czy lotnictwa.

- Niezmiennie poszukujemy ekspertów specjalizujących się w automatyzacji procesów, produkcji oraz rozwiązań typu cloud, cyber security, smart home. Zapotrzebowanie na specjalistów działających w tych technologiach stale rośnie, szczególnie w dobie gwałtownej cyfryzacji, do której wiele firm musiało przystąpić w przyspieszonym trybie. W 2021 roku planujemy, analogicznie jak w ostatnich miesiącach, wzrost zatrudnienia utrzymujący się na wysokim poziomie - mówi Ewa Gumula, Managing Director ALTEN Polska.

Poznański oddział firmy powiększył swój zespół inżynierów i zatrudnia dzisiaj ponad 50 osób planując jednocześnie dalszy rozwój w kolejnych latach.

Oddział ALTEN Polska w Poznaniu w najbliższych miesiącach będzie poszukiwał specjalistów na stanowiska: Tester Automatyzujący (Python), Java Developer oraz Embedded Software Engineer.

- Mimo trudnego okresu dla gospodarki, firma ALTEN Polska kontynuuje rozwój w Poznaniu, co jest dla nas dużą satysfakcją. Oznacza to, że wysoko wykwalifikowana kadra dostępna w naszym mieście nadal przyciąga inwestorów z branży IT - podkreśla Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Dynamiczny, a zarazem zrównoważony rozwój firmy, który również uwzględnia potrzeby pracowników, został wyróżniony w dwóch prestiżowych plebiscytach: Diamenty Forbesa 2021 oraz Great Place to Work 2021 (międzynarodowy certyfikat przyznawany na podstawie ocen pracowników).

sieci społecznościowe