Poznański oddział ALTEN Polska rośnie w siłę!

Nowe biuro, nowi klienci, nowe projekty, nowe oferty pracy... W poznańskim oddziale ALTEN nadchodzą kolejne zmiany! Dynamiczny rozwój firmy, poprzez wsparcie klientów z kluczowych sektorów gospodarki i pomoc we wdrażaniu innowacyjnych technologii to szansa dla regionu, którą warto wykorzystać.

Poznański oddział ALTEN Polska rośnie w siłę! - grafika artykułu
Poznański oddział ALTEN Polska rośnie w siłę!

Od przeprowadzki do nowego biura minęło już kilka miesięcy. Poznański oddział ALTEN Polska mieści się w prestiżowej lokalizacji, jaką jest Nobel Tower Centrum Zaawansowanych Technologii. Ten nowoczesny kompleks naukowo-technologiczny łączący przestrzenie biurowe, konferencyjne i szkoleniowe powstał z myślą o innowacyjnych inwestycjach, mogących odmienić oblicze gospodarcze regionu. Koncepcja ta doskonale wpisuje się w model biznesowy ALTEN.

Poznański oddział ALTEN Polska, jest częścią ALTEN Group, głównego partnera technologicznego globalnych klientów, który w ciągu 30 lat stał się wiodącym europejskim dostawcą usług doradztwa inżynieryjnego i technologicznego. Spółka działa na terenie niemal 30 krajów, zatrudniając  łącznie blisko 40 000 pracowników.

- Model biznesowy firmy oparty jest na kulturze inżynieryjnej, pielęgnującej kreatywność i innowacyjność rozwiązań, wyszukiwaniu i rozwijaniu talentów oraz zasadach zrównoważonego wzrostu. Dzięki tym wartościom zakorzenionym w DNA firmy, ALTEN Polska jest stabilnym i cenionym pracodawcą, który po raz kolejny może się poszczycić tytułem Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2021 przyznawanego przez instytut Great Place to Work - mówi Milena Komar, Business Unit Manager.

Poznański oddział ALTEN istnieje od 2018 roku. Początkowo koncentrował się na branży automotive, z czasem poszerzając swoją działalność na kolejne sektory gospodarki. Obecnie oddział wspiera kilkunastu nowych klientów z takich branż jak automatyzacja i robotyzacja produkcji, bankowość i finanse, energetyka oraz development innowacyjnych aplikacji webowych i mobilnych. Działalność rozwija również w branży elektronicznej oraz wspiera klientów w trakcie transformacji procesowej i technologicznej.  Firma planuje poszerzać swoją działalność w kolejnych sektorach, między innymi awiacji i farmaceutyce. W ciągu roku poznański oddział zamierza zwiększyć zatrudnienie nawet o 50-70%, zarówno jeśli chodzi o stanowiska rekruterskie, biznesowe, jak i o wsparcie klientów zewnętrznych.

- Wielkopolska jest logistycznie atrakcyjnym regionem dla zagranicznych inwestorów, ze względu na rozbudowaną infrastrukturę oraz wykwalifikowaną kadrę inżynierską i obecność uznanych na świecie uczelni wyższych - dodaje Milena Komar.

Dlatego ALTEN planuje rozpocząć współpracę z poznańskimi uczelniami. Program ten ma na celu wyszukanie utalentowanych studentów, zapoznanie ich z możliwościami rozwoju w firmie i zachęcenie do wspólnego rozwijania ich kariery zawodowej.

- Nasza dewiza brzmi Let You Talent Shine, ponieważ wierzymy, że warto rozwijać potencjał młodych ludzi, którzy nie zawsze mają duże doświadczenie zawodowe. Wspólnie możemy rozwinąć skrzydła i wykorzystać ich twórczą energię z obopólną korzyścią - dodaje Katarzyna Marszałek, Employer Branding Coordinator.

Oferty pracy: https://www.altenpolska.pl/kariera/oferty-pracy-poznan/

sieci społecznościowe