PTaQ Day One Conference w Poznaniu!

Poznań jest świetnym miejscem do prowadzenia biznesu w sektorze IT, co potwierdził raport "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu". Jest również świetnym miejscem do rozwijania inicjatyw dla programistów, inżynierów, analityków i testerów. W sobotę w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyła się pierwsza edycja konferencji PTaQ Day One, która przyciągnęła 200 uczestników.

PTaQ Day One Conference w Poznaniu, fot. Marta Gierszewska
PTaQ Day One Conference w Poznaniu, fot. Marta Gierszewska

W trakcie całodniowego wydarzenia odbyło się 15 prelekcji z zakresu agile, test automation, software quality assurancet, czy testowania gier. Wydarzenie otworzył Leszek Tasiemski (szef globalnego działu badań i rozwoju F-Secure), który opowiedział o wyzwaniach cyber bezpieczeństwa w 2019 roku. Przez cały dzień uczestnicy mogli prowadzić networking i wymieniać się doświadczeniami. Konferencja zakończyła się podziękowaniami dla sponsorów, partnerów i wolontariuszy, a prelegenci wyjechali z Poznania z prezentami od Biura Obsługi Inwestorów.

Za organizację konferencji odpowiada PTaQ, czyli grupa pasjonatów wywodząca się z poznańskiej społeczności meet-upowej. Po ośmioletniej działalności, we współpracy z Politechniką Poznańską, zdecydowali się po raz pierwszy zorganizować większe wydarzenie integrujące poznańskich testerów. Wejściówki na konferencję rozeszły się w ciągu kilku godzin, więc liczymy na więcej - trzymamy kciuki za kolejną edycję!

Rok 2019 upływa w Poznaniu pod znakiem IT - rozpoczęliśmy od wydania raportu "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu" we współpracy z Experis (Manpower Group), następnie wspieraliśmy Payworks przy organizacji konferencji Pyrcode. Konferencja PTaQ Day One była kolejnym wydarzeniem, w którym wzięliśmy udział, a przed nami jeszcze majowe DevOpsDays w przestrzeni Plus Jeden oraz po raz pierwszy w Poznaniu TestingCup, czyli mistrzostwa testowania.

Do IT in Poznań! Do zobaczenia!