Siemens zwiększa swoją obecność w Poznaniu

Łącznie 100 stanowisk pracy będzie dostępnych w nowym biurze Siemens Digital Industries Software, które od 1 lutego działa w biurowcu Malta Office Park.

Połączenie z Siemensem to nowy rozdział w historii Mentor Graphics na poznańskim rynku IT - grafika artykułu
Połączenie z Siemensem to nowy rozdział w historii Mentor Graphics na poznańskim rynku IT

Pierwszego lutego 2021 roku Siemens Digital Industries Software podwoił powierzchnię biurową zajmowaną w Poznaniu. Firma jest obecna w Poznaniu od 2008 roku, początkowo jako oddział notowanego na giełdzie amerykańskiej przedsiębiorstwa Mentor Graphics powstałego jeszcze w 1981 roku w Portland, Oregon, USA. W chwili połączenia z Siemens'em w 2017 roku Mentor zatrudniał niemal 6 tysięcy pracowników na całym świecie. Oddział w Poznaniu systematycznie zarówno zwiększa liczbę etatowych pracowników jak i wspiera - dzięki stażom, stypendiom magisterskim i doktoranckim - studentów.

Kluczowe decyzje o istotnym zwiększeniu liczby zatrudnionych zapadły na przełomie lat 2018 i 2019. Pandemia COVID spowolniła prace adaptacyjne w biurowcu Malta Office Park, ale przejście na pracę zdalną zredukowało częściowo najpilniejsze potrzeby lokalowe. Otwarcie nowej powierzchni biurowej w lutym pozwoli na utworzenie łącznie 100 stanowisk pracy. W zgodzie z nowoczesnymi rozwiązaniami biurowymi, nowo oddana powierzchnia oferuje zarówno oddzielne gabinety jak i wspólną powierzchnię pracy oraz stanowiska do pracy na stojąco. Nowoczesny wystrój pozwala na uzyskanie własnego miejsca pracy niezależnie od jego lokalizacji. Przygotowano także wydzielone strefy relaksu, nowocześnie wyposażoną kuchnię oraz dwie sale konferencyjne. 

- Jesteśmy pełni optymizmu, szczególnie w kwestii dalszego rozwoju biura w Poznaniu - mówi Janusz Rajski, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Siemens Digital Industries Software - Planujemy dalszy rozwój oddziału poznańskiego i wprowadzanie nowych stanowisk w zaawansowanych technologiach projektowania układów scalonych, co znacząco zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia i atrakcyjność naszej firmy jako pracodawcy na rynku pracy w Poznaniu.

Oddział poznański jest integralną częścią działu Tessent wdrażającego nowoczesne technologie i narzędzia do automatycznej oceny jakości układów i urządzeń mikroelektronicznych. Użytkownicy narzędzi Tessent® to niemal wszyscy kluczowi producenci elektroniki wykorzystywanej zarówno w urządzeniach powszechnego użytku (kamery, smartfony) jak i w złożonych systemach obliczeniowych (duże centra danych, sterowanie pojazdami autonomicznymi).

Oprócz grupy wdrażającej oprogramowanie, w Poznaniu prężnie funkcjonuje kontrola jakości (QA) dla całego działu Tessent. Nowe stanowiska powstały w działach obsługi klienta, marketingu i konsultingu. Równie ważną formą aktywności są prace naukowo-badawcze. Pracownicy oddziału poznańskiego są współautorami wielu artykułów oraz kilkudziesięciu patentów chroniących technologie wykorzystywane w miliardach produkowanych na świecie urządzeń, pracę których umożliwiają układy scalone wielkiej skali integracji.

- Jestem dumny z pracy jaką wykonujemy w Poznaniu - mówi dyrektor oddziału Grzegorz Mrugalski - Nasze osiągnięcia przeczą krzywdzącym opiniom o odtwórczej roli Polaków. Nie tylko jesteśmy pełnoprawnym partnerem naszych współpracowników we wszystkich oddziałach, ale często stanowimy siłę napędową nowoczesnych rozwiązań szeroko stosowanych na całym świecie.

sieci społecznościowe