Technologia Blockchain dla firm i biznesu! Pierwsza taka konferencja w Poznaniu

Prowadzisz firmę lub biznes w Polsce? Zastanawiasz się jak wyprzedzić konkurencję? Poznaj jeden z największych technologicznych trendów przyszłości, który zrewolucjonizuje wiele branż! Już 13 września odbędzie się jednodniowa konferencja "Blockchain w biznesie - nowe możliwości", organizowana przez Stowarzyszenie Blockchain Polska, która jest w pełni poświęcona praktycznym zastosowaniom blockchain dla przedsiębiorstw i projektów.

Pierwsza konferencja blockchain w Polsce odbędzie się w Poznaniu 13 września - grafika artykułu
Pierwsza konferencja blockchain w Polsce odbędzie się w Poznaniu 13 września

Nie da się ukryć, że o technologii blockchain robi się coraz głośniej, a zainteresowane nią są nie tylko firmy, które chcą rozwijać swój biznes, ale także rządy na całym świecie. Na rynku dominują coraz to nowe trendy, których właśnie blockchain staje się fundamentem. Od projektów wykorzystujących technologię do optymalizacji procesów w przedsiębiorstwach, po obszar zdecentralizowanych finansów (DeFi), cyfrowej tożsamości, tokenizacji aktywów, śledzenia pochodzenia produktów i innych tematów związanych z tzw. web3. Oznacza to, że blockchain to innowacja, której nie można pominąć, i której znaczenie i wartość będą rosnąć. Szacowana stopa wzrostu to ponad 68% rocznie. Jest to zatem idealny moment dla przedsiębiorstw, aby pogłębić swoją wiedzę na temat potencjału blockchaina i możliwości jego wykorzystania.

Jak zatem firmy mogą skorzystać z obecnych trendów, takich jak web3, metaverse, tokenizacja czy cyfrowe aktywa? Jakie są wymierne korzyści z tego typu rozwiązań, a z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć? Już niedługo będzie można usłyszeć odpowiedzi na te i inne pytania za sprawą wyjątkowego wydarzenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Stowarzyszenie Blockchain Polska organizuje jednodniową konferencję "Blockchain w biznesie - nowe możliwości", która odbędzie się 13 września w Poznaniu. To pierwsze wydarzenie w Polsce poświęcone wyłącznie rozwiązaniom blockchain dla firm i biznesu, dlatego warto się zarejestrować. Na konferencję zostali zaproszeni najlepsi eksperci z branży, którzy mają unikalne doświadczenie we wdrażaniu technologii blockchain w Polsce i na świecie.

Celem wydarzenia jest zrzeszenie przedsiębiorstw, startupów oraz innych podmiotów biznesowych niezależnie od sektora. Tematy prelekcji i paneli dyskusyjnych, będą dotyczyć przede wszystkim następujących kwestii:

  • Blockchain dla przedsiębiorstw - omówienie kluczowych trendów oraz potencjału biznesowego
  • Cyfrowe aktywa jako nowe modele biznesowe i strumienie wartości - tokenizacja, nft, CBDC, cyfrowa gotówka
  • Blockchain w łańcuchach dostaw - szanse i ryzyka
  • Prezentacja wybranych projektów opartych o technologię blockchain i omówienie ich praktycznych aspektów
  • Blockchain w ubezpieczeniach, muzyce, sztuce, sporcie, itp.

Wydarzenie jest również doskonałą okazją do networkingu, nawiązania kluczowych partnerstw, wymiany opinii i dyskusji w kameralnej atmosferze 180 uczestników.

Warto nadmienić, że miasto Poznań wyróżnia się na mapie Polski, jeśli chodzi o blockchain. To właśnie tu jest prawdziwe zagłębie technologiczne, z których mogą czerpać firmy z całego kraju. W Poznaniu powstaje też znaczna większość polskich startupów, dzięki czemu miasto zaznacza swoją pozycję pod kątem innowacyjności.

Partnerzy wydarzenia: Franklin Templeton, IBM, Billon Group, Bitcoin Association, Biuro Informacji Kredytowej, Invest in Poznań oraz akcelerator Accelpoint.

sieci społecznościowe