Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Olafem Bartschem, dyrektorem finansowym i administracyjnym Grupy Miele. Rozmawiano m.in. o planach inwestycyjnych niemieckiej firmy czy rozwoju Miele Global Services - centrum usług wspólnych grupy, które rozpoczęło działalność w Poznaniu w ubiegłym roku.

Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta - grafika artykułu
Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta

Polska jest dla firmy Miele nie tylko ważnym potencjalnym rynkiem zbytu, ale także istotnym miejscem, w którym zlokalizowano produkcję oraz procesy wspierające główną działalność (tzw. procesy administracyjne). W Ksawerowie od 2019 roku działa nowoczesna fabryka pralek. W tym samym roku Miele zdecydowało się zainwestować także w stolicy Wielkopolski. Miele Global Services to nowoczesne centrum usług wspólnych, operujące w obszarze finansów, controlingu oraz usług sprzedażowych, które obecnie zatrudnia już ponad 100 pracowników.  

- Ponad rok funkcjonowania centrum potwierdził, że decyzja o lokalizacji centrum usług wspólnych w Poznaniu była słuszna. Koncentracja w jednym miejscu procesów finansowo-księgowych, realizowanych dotychczas osobno w każdym kraju, pozwoliła na dalszą standaryzację i usprawnianie procesów - powiedział Olaf Bartsch, CFO Miele.

- Obecność tak ważnego pracodawcy w mieście bardzo cieszy. Atrakcyjne oferty pracy w międzynarodowych firmach stanowią magnes dla młodych ludzi, a zaufanie, jakim obdarzyło nas Miele, lokalizując tu swoje centrum, potwierdza pozycję Poznania, jako dobrego miejsca na rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Miele Global Services ma swoją siedzibę w kompleksie Business Garden. Jest to dobra lokalizacja dla biznesu, ceniona przez firmy mające tam swoje biura. Trwają właśnie analizy, jak budowa trasy tramwajowej w przyszłości może usprawnić dojazd do kompleksu biurowego i okolicznych osiedli.

W spotkaniu oprócz prezydenta Poznania i CFO Miele wzięli także udział: Raico Laue, dyrektor controllingu Miele, odpowiedzialny za utworzenie Miele Global Services w Poznaniu i Anna Meduna, dyrektor zarządzający Miele Global Services. Prezydentowi towarzyszył zespół Biura Obsługi Inwestorów: Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura i specjaliści Mikołaj Frąckowiak i Patryk Turek, którzy na co dzień współpracują z inwestorami.

Miele & Cie. KG to niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1899 w Nadrenii Północnej - Westfalii produkujące wysokiej jakości sprzęty dla gospodarstwa domowego, obiektów użyteczności publicznej i  służby zdrowia. Miele zatrudnia na całym świecie ponad 20 tys. pracowników i  od początku swojej działalności jest niezależną, rodzinną firmą.

sieci społecznościowe