Znamy już datę przetargu na działkę w obszarze ul. Unii Lubelskiej!

Od początku maja wiele się dzieje w obszarze nieruchomości miejskich. Poznaliśmy dokładną datę przetargu na nieruchomość przy ul. Unii Lubelskiej. Odbędzie się 16 lipca - szczegóły poniżej.

Pierwszy przetarg odbędzie się 16.07.2020
Pierwszy przetarg odbędzie się 16.07.2020

Tereny przy ul. Unii Lubelskiej są częścią nowej dzielnicy mieszkaniowej zaplanowanej przez MPU w południowo-wschodniej części Poznania. Duża działka miejska, wielkości ok. 3 hektarów, podzielona została na 2 pola inwestycyjne. Pierwsze z nich, o powierzchni ok. 2 hektarów, będzie wystawione na sprzedaż w przetargu planowanym na lipiec br.

Dlaczego warto?

Kilka względów przemawia za tym, by potencjalni inwestorzy zwrócili baczną uwagę na obszar przy ul. Unii Lubelskiej - świetna komunikacja z innymi dzielnicami Poznania, dzięki położeniu bezpośrednio przy dwóch liniach tramwajowych (już istniejącej i nowo budowanej, która ma być gotowa jeszcze w 2020 roku), bliskość nadwarciańskich terenów rekreacyjnych i wreszcie fakt, że oba pola inwestycyjne są objęte uchwalonym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Plan dopuszcza na nich budowę dominant przestrzennych o wysokości 60 metrów na pierwszym polu i 35 metrów na drugim. Zgodnie z planem przewidziane są na tym obszarze funkcje mieszkaniowa i usługowa. Potencjalny nabywca będzie mógł postawić budynki wielorodzinne z mieszkaniami, z których roztaczać się będą wspaniałe widoki na miasto lub obiekty usługowe (takie jak hotel czy biurowiec). Dopuszczalna powierzchnia zabudowy to 35%, która, choć na pierwszy rzut oka nieduża, w połączeniu z przewidzianą budową wieżowców daje możliwość stworzenia ciekawej, rozpoznawalnej i widocznej z daleka architektury otoczonej dużą ilością zieleni.

[wideo]

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Miasta Poznania, położonej w Poznaniu: ul. Unii Lubelskiej (obręb Żegrze), odbędzie się 16.07.2020 o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, Sala Sesyjna nr S2. Szczegółowe informacje dostępne są w ogłoszeniu (poniżej).

Wszystkie nieruchomości miejskie są zbywane na zasadach przetargu ustnego nieograniczonego. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Inwestorów (Patryk Turek, tel. +48 61 878 5789, patryk_turek@um.poznan.pl).

Załączniki