Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda

Od środy, 1 lipca, rozpoczyna się budowa ostatniego fragmentu nowej drogi rowerowej, która połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską. W związku z tym od tego dnia zmieni się organizacja ruchu w okolicy ul. Półwiejskiej i Krakowskiej.

Schemat organizacji ruchu na ul. Półwiejskiej
Schemat organizacji ruchu na ul. Półwiejskiej

Drogowcy, którzy prowadzą już zaawansowane prace na ul. Dolna Wilda od ul. Świętego Jerzego do ul. Górna Wilda, w środę rozpoczną budowę ostatniego, około 70-metrowego, odcinka drogi o szerokości 2 metrów, łączącej - wzdłuż ulicy Półwiejskiej - ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską. Nowa, czasowa organizacja ruchu wprowadzana w związku z tą inwestycją zakłada, że w trakcie wakacji nie będzie możliwy bezpośredni skręt z ul. Kościuszki w ul. Półwiejską, a kierowcy pojadą objazdem prowadzącym przez ul. Krakowską, Karmelicką i Królowej Jadwigi.

Na ul. Kościuszki i Krakowskiej, bezpośrednio przy skrzyżowaniu z ul. Półwiejską, kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu do jazdy na wprost. Na ul. Półwiejskiej funkcjonować będą natomiast dwa pasy ruchu w kierunku ul. Królowej Jadwigi, dedykowane osobom wyjeżdzającym z parkingu podziemnego, zlokalizowanego pod wieżowcem na placu Andersa. Zewnętrzny służył będzie wyłącznie do skrętu w prawo, a wewnętrzny do jazdy we wszystkich kierunkach. Mimo prowadzonych robót ruch pieszych na ul. Półwiejskiej będzie możliwy zabezpieczonym chodnikiem i przejściem dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Przejście dla pieszych przez ul. Kościuszki na wysokości Starego Browaru w związku z zaplanowanymi pracami zostanie nieznacznie przesunięte.

Przypominamy, że czasowa organizacja ruchu obowiązuje również w rejonie budowy pozostałych fragmentów tej drogi rowerowej - od Świętego Jerzego do ul. Górna Wilda. Na tym odcinku ul. Dolna Wilda obowiązuje ruch jednokierunkowy, w kierunku Dębca. Pojazdy zmierzające z Dębca w stronę centrum poprowadzone zostaną objazdem przez Świętego Jerzego i Drogą Dębińską. Dojazd do ul. Olimpijskiej i okolic ul. Półwiejskiej zapewni objazd przez ulice Świętego Jerzego, Wierzbięcice, rynek Wildecki, Górna Wilda.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM