Kolejne ulice z zielenią

Przygotowania do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu łączą się nie tylko ze zmianami w organizacji ruchu, ale także z inwestycjami zwiększającymi ilość zieleni na ulicach. Pisaliśmy już o zmianach na ulicy Małeckiego. Wkrótce kolejne prace rozpoczną się na ulicach Białej i Niecałej.

Ulica Biała (foto: ZDM) - grafika artykułu
Ulica Biała (foto: ZDM)

Na obu ulicach pojawią się: róże, trzemieliny, lilaki i begonie. Będzie to możliwe dzięki uwolnieniu chodników na obu ulicach od parkujących na nich aut. To ostatnie działanie ma związek z wdrażaniem na terenie Łazarza Strefy Płatnego Parkowania. Zgodnie z projektem nowej organizacji ruchu, dotychczasowe parkowanie skośne częściowo na jezdni i chodniku zastąpią równoległe miejsca postojowe po obu stronach ul. Białej i Niecałej.

Na uwolnionych chodnikach pojawi się natomiast niemal 900 sztuk krzewów i roślin cebulowych na ul. Białej i blisko 700 krzewów na ul. Niecałej. Ponadto na pierwszej z nich posadzone zostaną dwa klony. Prace związane z nasadzeniami rozpoczną się w czwartek 22 października od ul. Białej. Od tego dnia po stronie północnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. 26 października zakaz obejmie też południową stronę ulicy. Znaki informujące o ograniczeniu parkowania pojawiły się w terenie. Natomiast na ul. Niecałej zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie od 29 października po stronie zachodniej i od 2 listopada po stronie wschodniej. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Zakończenie robót na ul. Białej planowane jest na 30 października, a na ul. Niecałej potrwają one do 20 listopada. Po zakończeniu prac obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, w tym nowy sposób parkowania, zgodny z projektem SPP. Całkowity koszt nasadzeń wyniesie 182 tysiące złotych i zostanie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZDM

sieci społecznościowe