Procesje Bożego Ciała 2024

W czwartek, 30 maja między godz. 10:00 i 13:00 w Poznaniu odbędzie się centralna procesja w uroczystość Bożego Ciała. Dodatkowo przy parafiach zaplanowano mniejsze zgromadzenia. Łącznie tego dnia będzie ich w stolicy WIelkopolski 48. 

Katedra - grafika artykułu
W czwartek, 30 maja między godz. 10:00 i 13:00 w Poznaniu odbędzie się centralna procesja w uroczystość Bożego Ciała fot. ZDM

Trasa głównej procesji przebiegać będzie tradycyjnie od kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Panny Marii na Ostrów Tumski.

Zakończenie zgromadzenia przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu przed Katedrą. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Ponadto, w związku z procesjami parafialnymi na obszarze miasta, 30 maja mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie kościołów. Większość zgromadzeń zaplanowano w godzinach między 15:00 a 19:00. Należy uwzględnić możliwe utrudnienia w planowanych podróżach.

Procesje będą zabezpieczane przez policję, straż miejską, Nadzór Ruchu MPK i służby kościelne. Zapewniona zostanie możliwość przejazdu pojazdów ratunkowych. Należy zwracać uwagę na sygnały służb i czasowe oznakowanie oraz rozważnie parkować pojazdy w rejonie zgromadzeń.

MIR

Załączniki