Remont nawierzchni ul. Krzywoustego

We wtorek (27 października) rozpoczyna się remont nawierzchni na ul. Krzywoustego na jezdni wyjazdowej z Poznania (na wysokości zjazdów do Kinepolis).

Remont nawierzchni ul. Krzywoustego - grafika artykułu
Remont nawierzchni ul. Krzywoustego

Z uwagi na duże natężenie ruchu oraz zmienne warunki pogodowe, prace mogą potrwać do 30 listopada. By jak najbardziej zminimalizować utrudnienia remont będzie odbywał się etapami (co także wpływa na termin zakończenia).

W pierwszym tygodniu ekipy Zakładu Robót Drogowych będą frezowały nawierzchnię pomiędzy zjazdem z ul. Szwedzkiej, a wjazdem na parking przy centrum Giant / Kinepolis. Zostanie wydzielony jeden, a czasowo możliwe że dwa pasy jezdni. W drugim etapie, po święcie Wszystkich Świętych rozpocznie się frezowanie prawej części jezdni na wysokości zjazdu z ul. Szwedzkiej, a na pasie sfrezowanym w pierwszym etapie układana będzie nowa nawierzchnia. W trzecim etapie wyremontowana zostanie nawierzchnia pomiędzy wjazdem i wyjazdem z parkingu centrum Giant / Kinepolis. Tutaj także należy spodziewać się wyłączenia pasów jezdni.

Po zakończeniu remontu kierowcy będą mogli wygodniej jeździć po ul. Krzywoustego. Kolejne prace na części wyjazdowej planujemy przeprowadzić w przyszłym roku (dokładny zakres będzie można określić po uchwaleniu budżetu).

ZDM

sieci społecznościowe