Rozpoczynają się prace na ul. Mateckiego

Dwa odcinki chodnika o łącznej długości ok. 600 metrów, kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa i kanalizacyjna z przyłączami do posesji - to wszystko w ciągu najbliższych miesięcy powstanie na ul. Mateckiego. Przebudowane zostanie również oświetlenie wzdłuż ulicy. W poniedziałek, 4 stycznia, rozpoczynają się prace związane z tą inwestycją.

Rozpoczynają się prace na ul. Mateckiego - grafika artykułu
Rozpoczynają się prace na ul. Mateckiego

Obecnie ul. Mateckiego, w okolicy której prowadzone są liczne inwestycje mieszkaniowe, ma chodnik tylko na liczącym ok. 200 metrów odcinku, przylegającym do osiedla mieszkaniowego. Na pozostałej długości jest tylko gruntowe pobocze. Nowy chodnik, po wschodniej stronie ulicy, będzie miał 2 metry szerokości, a perony autobusowe - 2,5 metra.

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca w poniedziałek rozpocznie organizację zaplecza budowy, zajmie się zabezpieczaniem drzew oraz przygotowaniem oznakowania na czas zmian w organizacji ruchu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na czwartek, 7 stycznia, zaplanowano inspekcję istniejącego kanału deszczowego i rozpoczęcie jego czyszczenia. Będzie się to wiązało z zajęciem pasa ruchu, a więc zawężeniem jezdni. Mimo zawężenia, ruch na ul. Mateckiego na tym etapie prowadzenia robót będzie mógł odbywać się w dwóch kierunkach.

PIM

sieci społecznościowe