Strefa Płatnego Parkowania - prace na ul. Głogowskiej

Trwa wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu i Wildzie. Montaż oznakowania pionowego, testy oprogramowania i przygotowania do modernizacji sygnalizacji świetlnej na ul. Głogowskiej to najważniejsze prace zaplanowane na najbliższe dni.

Strefa Płatnego Parkowania - prace na ul. Głogowskiej (foto: ZDM) - grafika artykułu
Strefa Płatnego Parkowania - prace na ul. Głogowskiej (foto: ZDM)

Od kilku miesięcy na ul. Głogowskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany wprowadzane są również na kolejnych ulicach przecinających tę główną ulicę Łazarza. Aby ruch aut, rowerzystów i pieszych odbywał się w sposób optymalny, zmian wymaga również sygnalizacja świetlna. W związku z tym zostanie ona zmodernizowana i dostosowana do nowego sposoby poruszania się w rejonie ul. Głogowskiej. Oznacza to zmianę ustawień sterowników, a także wymianę urządzeń, czy też montaż dodatkowych pętli indukcyjnych, służących do wykrywania pojazdów. Od poniedziałku, 11 stycznia, prowadzone będą prace przygotowawcze do modernizacji sygnalizacji na ośmiu skrzyżowaniach w ciągu ul. Głogowskiej.

Zmianami objęte zostaną sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Głogowskiej z ulicami: Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, rynkiem Łazarskim, Sczanieckiej, Stablewskiego i Potworowskiego/Potockiej. W pierwszym etapie będą one prowadzone bezkolizyjnie i bez utrudnień dla ruchu pieszych i pojazdów.

Na ulicach objętych SPP montowane są znaki pionowe, słupki ograniczające parkowanie niezgodnie z przepisami czy też urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Jednocześnie prowadzone są testy systemu informatycznego, w szczególności programu do obsługi klientów SPP, a także testy parkomatów.

Zgodnie z harmonogramem kolejnymi ulicami, na których wprowadzane mają być zmiany w organizacji ruchu, obejmujące również wykonanie oznakowania poziomego, są ulice Langiewicza na Wildzie, a także Wyspiańskiego i skwer F. Focha na Łazarzu. Należy jednak podkreślić, że rozpoczęcie prac, zaplanowane odpowiednio na 18 i 19 stycznia będzie uzależnione od pogody. Opady deszczu lub śniegu uniemożliwiają malowanie znaków, co zmusza wykonawcę do aktualizacji harmonogramu robót.

ZDM

sieci społecznościowe