Trwa remont ul. Pokrzywno

Trwają prace remontowe na ul. Pokrzywno. Ulica jest modernizowana na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

Trwa remont ul. Pokrzywno (foto: PIM) - grafika artykułu
Trwa remont ul. Pokrzywno (foto: PIM)

Inwestycja została podzielona na etapy tak, by ul. Pokrzywno pozostała częściowo przejezdna. Wykonawca zadania koncentruje się więc na zachodniej stronie ulicy, która jest wyłączona z ruchu. Stara nawierzchnia została rozebrana i przygotowywana jest baza pod nową konstrukcję jezdni. Trwają także prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Przejazd możliwy jest wschodnią stroną ulicy, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres zadania wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

PIM

sieci społecznościowe