Ulica Ogrodowa w nowej odsłonie

Kończą się prace na ulicy Ogrodowej. Przed świętami będzie można korzystać z wyremontowanej ulicy.

Ulica Ogrodowa w nowej odsłonie - trwają ostatnie prace
Ulica Ogrodowa w nowej odsłonie - trwają ostatnie prace

Prace prowadzone są na odcinku od ulicy Półwiejskiej do skrzyżowania z ulicą Krysiewicza. Wymieniana jest nawierzchnia jezdni i chodników oraz krawężniki. Kostka na jezdni będzie ciętą, tak jak na ulicach: Wodnej, Woźnej i Ślusarskiej. Dzięki temu nawierzchnia będzie równa i cichsza. Na chodnikach układana jest nowa kostka betonowa.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem wprowadzona zostanie także nowa organizacja ruchu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa miejsca parkingowe zostaną wyznaczone równolegle na jezdni, rowerzyści będą mogli korzystać z kontrapasa.

Tuż za skrzyżowaniem z ulicą Półwiejską kierowcy będą mogli parkować po obu stronach ulicy. Na wysokości skweru parkowanie będzie wyznaczone tylko po stronie prawej. Dzięki temu poprawi się widoczność dla kierowców włączających się do ruchu. Zyskają także piesi, gdyż zdarzało się, że zaparkowane ukośnie samochody zagradzały niemal całą szerokość chodnika uniemożliwiając swobodne, a przede wszystkim bezpieczne poruszanie się.

Przypominamy, że w połowie tego roku dodatkowe miejsca postojowe wyznaczone zostały na ulicy Krysiewicza, a przy wprowadzaniu zmian w ramach uspokajania ruchu w okolicach ulic Ratajczaka i Niezłomnych wyznaczone zostały dodatkowe miejsca postojowe na ulicy Ogrodowej na wysokości Starego Browaru.

Remont będzie kosztował około 480 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że część środków pochodzi z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania - około 181 tysięcy złotych.

ZDM