W poniedziałek rusza remont nawierzchni dworca Rataje

W poniedziałek, 23 marca, rozpocznie się remont nawierzchni dworca autobusowego Rataje. Roboty te będą realizowane w ramach inwestycji związanej z przebudową ronda Rataje. Zaplanowano, że remont nawierzchni dworca potrwa do końca czerwca i wówczas rozpoczną się pozostałe roboty drogowe.

W poniedziałek rusza remont nawierzchni dworca Rataje - grafika artykułu
W poniedziałek rusza remont nawierzchni dworca Rataje

Prace na dworcu spowodują wprowadzenie od poniedziałku zmian w miejskiej i podmiejskiej komunikacji autobusowej w tym rejonie. Część autobusów zostanie skierowanych do pętli Franowo. 

Dworzec Rataje otrzyma nową nawierzchnię placu manewrowego i postojowego. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostaną również perony pasażerskie.

Po odnowieniu infrastruktury dworcowej rozpoczną się pozostałe prace drogowe przewidziane w ramach przebudowy ronda Rataje. Na rondzie, wzdłuż ulic Bolesława Krzywoustego (na odcinku od ul. Serafitek do ronda), na ulicy Jana Pawła II (na odcinku od ul. Kórnickiej do ronda) oraz na ulicy Ludwika Zamenhofa (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda), powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowo-autobusowe. Zmieniona zostanie konstrukcja jezdni, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Istniejące przystanki zostaną wydłużone. Nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy.

Wykonawca przebuduje i rozbuduje oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny, kanalizację teletechniczną i sygnalizację świetlną. W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura. Zakończenie robót budowlanych w ramach tej inwestycji, która uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, zaplanowano na koniec 2021 roku.

PIM

sieci społecznościowe