Wiadukt PST Szymanowskiego - wraca stała organizacja ruchu

Remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego na Piątkowie dobiega końca. W ubiegłym tygodniu trwały prace na południowej części, w ramach których na dojeździe od ul. Smoleńskiej oraz na pasie dla autobusów wymieniona została nawierzchnia jezdni. W nocy, z 22 na 23 czerwca, przywrócona zostanie stała organizacja ruchu.

Wiadukt PST Szymanowskiego - wraca stała organizacja ruchu
Wiadukt PST Szymanowskiego - wraca stała organizacja ruchu

Dojazd na wiadukt od ul. Smoleńskiej nie będzie już zawężony, a przystanek autobusowy w zatoce na południowej nitce zostanie przywrócony i pojazdy komunikacji miejskiej będą zatrzymywały się na nim od pierwszych porannych kursów (od ok. godz. 4 rano).

Na tym pasie, podobnie jak na północnym, położona została nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Dzięki niej nawierzchnia buspasa będzie bardziej wytrzymała niż asfalt i bardziej elastyczna niż beton.

Ze względu na wymogi technologiczne, docelowe oznakowanie poziome na nowej nawierzchni zostanie wymalowane po upływie ok. dwóch tygodni.

Ubiegłotygodniowe prace były ostatnimi wpływającymi na organizację ruchu na wiadukcie. Pozostały jeszcze do wykonania roboty wykończeniowe, jak np. odnawianie balustrad drogowych, a także prace u spodu wiaduktu, gdzie trwa m.in. renowacja belek nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem.

PIM