Zmiana organizacji ruchu na ul. Żeromskiego

Trwają prace przy budowie ul. Św. Wawrzyńca, między Niestachowską a Kościelną. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Żeromskiego, w sąsiedztwie placu budowy.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Żeromskiego - grafika artykułu
Zmiana organizacji ruchu na ul. Żeromskiego

Pierwsza, krótkotrwała, nastąpi w niedzielę 11 kwietnia między 7.00 a 9.00. Utrudnienia związane będą z demontażem kabli wysokiego napięcia. Na czas demontażu, ruch na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca zostanie wtrzymany. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego od skrzyżowana z ul. Dąbrowskiego, na odcinku rozpoczynającym tuż za nim i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca, będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej. Od tego czasu nie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. Pas, który służył do tego do tej pory, będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Jednocześnie, na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu - skrajny prawy do skrętu w kierunku ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe, do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania - do 30 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM

sieci społecznościowe