Zmiany na ul. Zamenhofa

Od poniedziałku 23 marca jadących od strony ronda Rataje zacznie obowiązywać zakaz skrętu w lewo z ul. Zamenhofa w ul. Obrzyca (w część ulicy znajdującą się na os. Jagiellońskim).

Zmiany na ul. Zamenhofa - grafika artykułu
Zmiany na ul. Zamenhofa

Na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Obrzyca często dochodzi do groźnych sytuacji, gdy kierowcy skręcający w lewo (lub zawracający) wjeżdżają w jadące na wprost tramwaje. Skutkiem były bardzo poważne wypadki. Dodatkowo oczekujący na skręt często blokowali jeden pas, przez co tworzyły się zatory na ul. Zamenhofa.

Zakazanie lewoskrętu w tym niebezpiecznym miejscu rozważano już od dłuższego czasu. Na prośbę radnych osiedlowych szukano także innych rozwiązań mogących poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu. Okazało się jednak, że zakaz skrętu jest optymalnym rozwiązaniem. Dlatego Miejski Inżynier Ruchu podjął stosowną decyzję.

Skręt w lewo i zawracanie na ul. Zamenhofa możliwe jest na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Są tam cztery pasy ruchu (dwa do ronda Starołęka i dwa w lewo - przy czym ze skrajnego lewego pasa można także zawracać). Można także przejechać na wprost ulicą Obrzyca z os. Piastowskiego na os. Jagiellońskie, lub wcześniej skręcić z ul. Zamenhofa w ul. Piłsudskiego.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

ZDM

sieci społecznościowe