Zmiany w komunikacji publicznej od 1 października

Koniec remontu na ul. Dąbrowskiego i powrót linii nr 2, 17 i 18. Na pętlę przy Unii Lubelskiej dojeżdżać będą autobusy 174 oraz tramwaje linii nr 11. Korekty rozkładów jazdy na liniach podmiejskich. Wszystko od 1 października.

Do pętli przy ul. Unii Lubelskiej oprócz linii nr 5 dojeżdżać też będą tramwaje linii nr 11 oraz autobusy 174 - grafika artykułu
Do pętli przy ul. Unii Lubelskiej oprócz linii nr 5 dojeżdżać też będą tramwaje linii nr 11 oraz autobusy 174

Prace remontowe na ulicy Dąbrowskiego powoli dobiegają końca, dlatego od czwartku, 1 października, zaplanowano powrót tramwajów linii nr 2, 17 i 18 na trasy przez Jeżyce. Zlikwidowana wówczas zostanie linia zastępcza T2.

Remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego rozpoczął się 1 września.Wymienione zostało torowisko i nawierzchnia ulicy na odcinku od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego. Przy okazji tych prac zmodernizowano podstację na ulicy Janickiego zasilającą tramwaje kursujące m.in. na ul. Dąbrowskiego.Jest to bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla transportu tramwajowego w tym rejonie miasta.

Powyższe prace uniemożliwiły kursowanie tramwajów odcinkiem ulicy Dąbrowskiego od węzła Żeromskiego/Dąbrowskiego do mostu Teatralnego oraz przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Do 30 września linia nr 2 została zawieszona, na liniach nr 17 i 18 zmieniono trasy oraz uruchomiono zastępczą linię autobusową "za tramwaj" T2, na trasie z Ogrodów do Dworca Głównego PKP.

Prace zbliżają się do końca, w związku z czym od 1 października na Jeżycach znów będzie można korzystać z tramwajów. Na swoje stałe trasy wrócą linie nr 2, 17 i 18.

"Jedenastka" i 174 na Unii Lubelskiej

Zgodnie z zapowiedziami przekazywanymi przed otwarciem nowej trasy tramwajowej do pętli Unii Lubelskiej - od 1 października do tego nowego węzła będzie dojeżdżały autobusy linii numer 174. Po po raz pierwszy w Poznaniu zastosowano tutaj awangardowe rozwiązanie ułatwiające korzystanie z komunikacji przez pasażerów. Na pętli będzie obowiązywał tak zwany odwrócony kierunek ruchu dzięki czemu będzie możliwe wygodne i sprawne wykonywanie przesiadki z tramwaju na autobus "drzwi w drzwi".Linia nr 174zamiast kończyć trasę przy os. Orła Białego skręci w ul. Obodrzycką i przez Falistą dojedzie do Unii Lubelskiej.

Jednocześnie informujemy, że obsługę komunikacyjną pasażerów z rejonu osiedla Orła Białego (od strony ulicy Kurlandzkiej) będą zapewniać linie autobusowe numer 152 i 184 oraz autobusy linii nr 165 i 174 jadące z ul. Obodrzyckiej w kierunku osiedla Stare Żegrze. Linia 174 będzie miała przystanek (Os. Orła Białego III) na ul. Obodrzyckiej w pobliżu ul. Kurlandzkiej oraz będzie korzystać (tak jak obecnie) z przystanku Os. Orła Białego II na ul. Kurlandzkiej.

Od 1 października wróci tramwaj linii numer 11, który z ul. Piątkowskiej także będzie dojeżdżał do pętli Unii Lubelskiej.

Ponadto:

- na wybranych kursach autobusowej linii nr 184 (do Nowego Zoo) nastąpi zmiana częstotliwości kursowania na co 60 minut, co wynika z obserwowanego od lat mniejszego zainteresowania przejazdami na tym odcinku w okresie jesienno-zimowym;- na liniach autobusowych nr 166, 181, 184, 232 i 238

- przywrócone zostaną wjazdy pod przystanek Szwajcarska/Szpital.

Od 1 października korekcie ulegną także rozkłady jazdy na liniach podmiejskich. Więcej na ich temat na stronie ZTM Poznań.

RB, ZTM

sieci społecznościowe