Zmiany w organizacji ruchu w centrum

Rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu w rejonie ulic wchodzących w zakres Programu Centrum. Stopniowych zmian oznakowania drogowego należy spodziewać się na ul. Ratajczaka, Kantaka, 27 Grudnia, Gwarnej, Fredry i Mielżyńskiego.

Widok na ul. 17 Grudnia z lotu ptaka - grafika artykułu
Rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu w rejonie ulic wchodzących w zakres Programu Centrum fot. PIM

Trwa likwidacja tymczasowego oznakowania wprowadzonego w związku z pracami budowlanymi. W najbliższy weekend - 17-19 maja - planowane jest malowanie stałego oznakowania na jezdni, miejscach postojowych i drogach rowerowych. Stopniowo montowane są również znaki pionowe. Roboty prowadzone są w ścisłej współpracy wykonawcy i biura Miejskiego Inżyniera Ruchu. Jest to proces rozłożony w czasie, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Stała organizacja ruchu pozwoli na usystematyzowanie przejazdu na przebudowanych ulicach. W ciągu najbliższych dni dojazd do ul. Ratajczaka na odcinku między ul. Św. Marcin a 27 Grudnia, zgodnie z obowiązującym oznakowaniem możliwy jest od pl. Wolności. Docelowo:

  • ul. Ratajczaka będzie jednokierunkowa z wjazdem od ul. 3 Maja, nie będzie możliwości skrętu w lewo z pl. Wolności w ul. Ratajczaka,
  • wyjazd z pl. Wolności na wysokości Arkadii poprzez nakaz skrętu w prawo w kierunku ul. 3 Maja,
  • jednokierunkowa będzie również ul. Kantaka z wjazdem od ul. 27 Grudnia;
  • ulicą 27 Grudnia możliwy będzie dojazd do nieruchomości torowiskiem w kierunku Okrąglaka, z możliwością skrętu w ul. Kantaka i ul. Gwarną, jednokierunkową w stronę ul. Św. Marcin,
  • w jednym kierunku będzie można się także poruszać odcinkiem ul. Fredry od Okrąglaka do ul. Kościuszki,
  • dwa kierunki przewidziano na ul. Mielżyńskiego (z nakazem skrętu w prawo w ul. Fredry).

Na wskazanym obszarze obowiązuje strefa zamieszkania, oznacza to zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. 

Planowany termin wprowadzenia stałej organizacji ruchu to 21 maja.

PIM