Budowa trasy tramwajowej Naramowice - utrudnienia

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice. Zmiany w komunikacji miejskiej

W nocy z piątku na sobotę, z 29 na 30 maja 2020 r. rozpoczną się zasadnicze prace przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Zamknięta dla komunikacji autobusowej będzie ulica Naramowicka od ulicy Słowiańskiej do ulicy Lechickiej. W komunikacji autobusowej wprowadzone zostaną zmiany.

Z powodu rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych, od nocy z 29 na 30 maja zamknięta dla komunikacji autobusowej będzie ulica Naramowicka - od ulicy Słowiańskiej do ulicy Lechickiej (przejezdność przez ulicę Serbską przy skrzyżowaniu z ulicą Naramowicką zostanie utrzymana). Wprowadzone zostaną zmiany w transporcie publicznym (ich szczegółowy opis poniżej).

Zmiany w komunikacji autobusowej

Linie 144 i 146

W sobotę, 30 maja wznowione zostanie funkcjonowanie linii 144. Autobusy na tej linii kursować będą we wszystkie dni tygodnia, a przebieg trasy linii 146 zostanie zmieniony tak, aby obie linie dowoziły pasażerów do przystanku PST "Kurpińskiego".

Zmieniony przebieg trasy linii 146: BORANTA - Boranta - Naramowicka - Łużycka - Stoińskiego - Wiechowicza - Szeligowskiego - Szymanowskiego -... - STRZESZYN

Na ulicy Szeligowskiego autobusy linii 146 obsługiwać będą przystanki "Szeligowskiego I" położone przy drodze osiedlowej między osiedlami Śmiałego a Batorego.

Linia 147

Funkcjonowanie linii 147 w czasie prowadzenia prac jest zawieszone.

Linie 151, 167 i 911

Od soboty, 30 maja, na odcinku między przystankami "Wilczak" a "Naramowice" autobusy tych linii kursować będą trasą objazdową - ulicami Słowiańską, Murawa i Lechicką w obu kierunkach. Przejazd między ulicami Lechicką a Naramowicką w obu kierunkach odbywać się będzie po specjalnie przygotowanej do tego celu dodatkowej drodze. Autobusy pomijać będą przystanki "Naramowicka/Serbska", "Włodarska" i "Naramowicka", a na trasie objazdu zatrzymywać się będą na wszystkich napotkanych przystankach, tj. "Wójtowska", "Os. Pod Lipami", "Rondo Solidarności", "Os. Kosmonautów" i "Os. Wichrowe Wzgórze".

Linie 169 i 248

Autobusy tych linii nie zmienią trasy, jedynie przejazd między ulicami Lechicką a Naramowicką w obu kierunkach odbywać się będzie po specjalnie przygotowanej do tego celu dodatkowej drodze.

Linia 234

Od nocy z 29 na 30 maja (z piątku na sobotę) autobusy tej linii pomijać będą przystanki położone na ulicach Słowiańskiej i Serbskiej między ulicami Murawa a Naramowicką oraz na ulicy Naramowickiej ("Wójtowska", "Wilczak" i "Naramowicka/Serbska").

Jadąc z ronda Kaponiera, z ulicy Słowiańskiej skręcą bezpośrednio w ulicę Murawa i będą kontynuować jazdę tą ulicą aż do ulicy Lechickiej. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą ulicą Murawa aż do ulicy Słowiańskiej i skręcą w ulicę Słowiańską od razu w kierunku trasy PST. Przejazd między ulicami Lechicką a Naramowicką w obu kierunkach odbywać się będzie po specjalnie przygotowanej do tego celu dodatkowej drodze.

W czasie prac nieczynne będą przystanki: "Naramowicka", "Włodarska" i "Naramowicka/Serbska" na ulicy Naramowickiej oraz "Wilczak" na ulicy Naramowickiej dla autobusu nocnego.

Przystanki "Naramowicka/Serbska" na ulicy Serbskiej funkcjonują bez zmian.

MPK

Zobacz na planie