Naprawa torowiska na al. Marcinkowskiego

MPK

Z powodu uszkodzenia torowiska na łuku Alei Marcinkowskiego i placu Wolności, w piątek, 7 sierpnia 2020 r. o godz. 15.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu tramwajowego odcinka torowiska od Al. Marcinkowskiego do ulicy Gwarnej (wzdłuż placu Wolności i ulicy 27 Grudnia).

Linie tramwajowe zostaną skierowane na trasy objazdowe:

Tramwaje linii 2, 

OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - Most Teatralny - Fredry - GWARNA - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY.

Tramwaje linii 5, ze Stomila pojadą trasą objazdową od przystanku "Kórnicka" przez rondo Rataje, Królowej Jadwigi, Matyi i Towarową do przystanku "Rondo Kaponiera" i dalej bez zmian na Górczyn;

W kierunku Stomila ruch bez zmian.

Tramwaje linii 9, z Dębca pojadą trasą objazdową od przystanku "Półwiejska" przez rondo Rataje, Kórnicką i most św. Rocha do Marcinkowskiego.

Z Al. Marcinkowskiego tramwaje wrócą trasą bez zmian (przez Strzelecką) do Dębca.

Tramwaje na linii 9 kursować będą 2 razy częściej.

Tramwaje linii 13 pojadą trasą objazdową od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Gwarna" i dalej trasą bez zmian.

W kierunku Starołęki ruch bez zmian.

Tramwaje linii 16 z Franowa pojadą objazdem od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Fredry" i dalej trasą bez zmian.

W kierunku Franowa ruch bez zmian.

Tramwaje linii 201 jadące w kierunku os. Sobieskiego pojadą objazdem od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Fredry" i dalej trasą bez zmian.

W kierunku ronda Żegrze ruch bez zmian.

W godzinach nocnych funkcjonować będzie dodatkowo autobus "za tramwaj" na trasie:

KÓRNICKA - Kórnicka - Dowbora-Muśnickiego - Lewandowskiej - Podgórna - Marcinkowskiego - plac Wolności (przejazd z tyłu placu za parkingiem przy budynku Biblioteki Raczyńskich) - Ratajczaka - 27 Grudnia - Gwarna - Święty Marcin - Wieniawskiego - MOST TEATRALNY (przejazd tylko w jednym kierunku)

Autobusy zatrzymywać się będą na następujących przystankach:

"Kórnicka" - przystanek tymczasowy na ul. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Kórnicką (od strony ronda Śródka),

"Politechnika", "Most św. Rocha",

"Pl. Bernardyński", "Wrocławska" - przystanki tramwajowe,

"Marcinkowskiego" - przystanek tymczasowy przy Muzeum Narodowym,

"Gwarna" - przystanek tramwajowo-autobusowy,

"Zamek" - przystanek autobusów nocnych na ul. Św. Marcin przy placu Mickiewicza,

"Most Teatralny" - przystanek autobusów nocnych przy wjeździe na trasę PST. Przystanek "Plac Wolności" będzie wyłączony z użytkowania.

Wszystkie wymienione powyżej zmiany obowiązywać będą do odwołania.

Zobacz na planie