Organizacja ruchu na ul. Pokrzywno

Na ul. Pokrzywno trwają prace przy rozbudowie ulicy. Ze względu na postęp prac od 3 sierpnia (środa) należy liczyć się z ruchem wahadłowym na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie możliwy lewym pasem, przewidziana jest sygnalizacja świetlna.

Natomiast od 5 sierpnia (piątek) odcinek objęty ruchem wahadłowym zostanie nieco przesunięty. Będzie obowiązywał od ul. Sanockiej do rowu Spławka, który jest pomiędzy ul. Żurawicką a Dębicką. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres zadania wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

sieci społecznościowe